Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEVLETİN YARDIM ELİ UZANDI

DEVLETİN YARDIM ELİ UZANDI
29 Aralık 2014 - 0:16

Genel

İvrindi belediyesi ve Kaymakamlığının yürüttüğü ortak proje ile ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde, barınma ihtiyacı olan 17 ailenin evleri yenileniyor. Yıkım, hafriyat ve çevre düzenlemesini İvrindi belediyesinin üstlendiği evlerin yeniden inşaatını ise, Kaymakamlık bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı üstleniyor.

Söz konusu Yardım Projesi ile yenilenen evlerin ilki 26 Aralık 2014 Cuma günü hak sahibi Narin Dede’ye teslim edildi. Mutluluğu gözlerine yansıyan Narin Dede’nin ellerini öperek vatandaşın hizmetkârı olduklarını davranışları ile yineleyen Belediye Başkanı Recai Baytar ‘’bu ve benzeri projelerle ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

İvrindi de muhtaç vatandaşa yardım eli

İvrindi belediyesi ve İvrindi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe merkezi ve bağlı mahallelerimizde yaşayan ve 3294 sayılı kanun kapsamında, barınma ihtiyacı olan 17 ailenin evleri yenileniyor. Söz konusu yardım programı ile evlerinin bakımını yapamayacak durumda olan ve kötü şartlarda hayatını idame ettiren vatandaşların sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamına kavuşturulması amaçlanıyor.

Yıkım ve hafriyat sonrası, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynaklarından ek ödenek kullanılarak hayata geçirilen ve çevre düzenlemeleri yine İvrindi Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan evlerden ilki tamamlandı.  Tamamlanan ilk ev hak sahibi Narin Dede’ye 26 Aralık 2014 Cuma günü, İvrindi Kaymakamı Bekir ÇELİK, İlçe Belediye Başkanı Recai BAYTAR ve beraberinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nevin BEYCAN’ın katılımıyla teslim edildi. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.