Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘DİKİLİ BİR AĞACIMIZ OLSUN’

‘DİKİLİ BİR AĞACIMIZ OLSUN’
05 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Tabip Odası, üyeleriyle birlikte dikili bir ağacımız olsun dedi ve bir hatıra ormanı etkinliğine imza atmaya hazırlanıyor.
14 Mart Tıp Bayramı çerçevesinde oluşturan etkinlik hakkında bilgiler veren Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin şunları söyledi; “14 Mart Tıp Bayramı çerçevesinde Orman Bölge Müdürlüğümüzle görüşmelerimizi yaptık. Savaştepe yolu üzerindeki Çam Köy alanında 2000 fidan dikimi yapacağız. 15 Mart fidanlarımızı dikeceğiz. Amacımız bu projeyi geleneksel hale getirmek ve ormanları büyütmek. Herkesin bir dikili ağacı olsun istedik. Dünyada kişi başına günde 7 adet ağaç kesiliyor. Herkesin ağaç kestiği günümüzde, bizde yeşilin, ağacın yanında olalım istedik. Hekimler olarak öncülük yapalım dedik. Çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz bir ağacımız olsun istedik.”
Konuyla ilgili olarak Tabip Odası Hüseyin Gündoğdu ise şunları söyledi; “Balıkesir Tabip Odası Hatıra Ormanı bundan böyle geleneksel hale getirilecek. Her yıl yeni bir hatıra ormanı hayata geçirilecektir. Yeşile ve temiz bir doğaya her geçen gün daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Hatıra Ormanı ile ilgili girişimimizden sonra aldığımız geri bildirimler gerek meslektaşlarımız gerekse duyarlı vatandaşlarımızın katkı sunmaya hazır olduklarına tanık olduğumuzu sizinle paylaşmak istiyoruz. Balıkesir Orman İşletmesi Ağaçlandırma Müdürlüğünün de bu konuda her türlü yardıma hazır olduklarını da belirtmek istiyorum. Duyarlı meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
15 Mart’ta fidan dikiminin ardından 16 Mart’ta Hatıra Ormanına katkı sağlayanlara plaket ve sertifika töreni yapılacak.
HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.