Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dikkat! Balıkesir’de Yarın Pazaryerleri Açık Olacak

Dikkat! Balıkesir’de Yarın Pazaryerleri Açık Olacak
14 Mayıs 2021 - 18:44

Dikkat! Balıkesir’de Yarın Pazaryerleri Açık Olacak

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak geçtiğimiz hafta içinde 8 ve 15 Mayıs’ta Pazaryerlerinin açık olacağını açıklamıştı. 15 Mayıs’ta pazaryerlerinin açık olup olmayacağına dair Gazetemize gelen çok sayıda soru Oldu.

 

Edindiğimiz bilgilere göre 15 Mayıs Cumartesi, yani yarın Pazaryerleri açık olacak. Ancak, sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı gerçekleşecek. Ayrıca, alınan önlemlere ve açıklanan kurallara kesinlikle uyulması gerekiyor.

İşte O kurallar ve açık olacak pazaryeri Listesi;

Uyulması Gereken kurallar

-Balıkesir’de tam kapanma günlerine denk gelen 8 ve 15 Mayıs Cumartesi pazaryerleri açık olacak. Ancak, 10-17 saatleri arasında hizmet verecek. Ayrıca, pazaryerlerinde sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı gerçekleşecek. Temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

-Vatandaşlar ihtiyacını temin etmek amacıyla ikametlerine en yakın pazaryerine gidip gelecek. Ayrıca, yoğunluk oluşmaması izin verilmeyecek. Valilik, özellikle tedbirlerin tam olarak uygulanması için gerekli tüm tedbirlerin alındığına da işaret etti.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.