Balıkesir Merhaba Gazetesi

DİNÇER ORKAN: GÜZERGAH BELLİ YOLA DEVAM

DİNÇER ORKAN: GÜZERGAH BELLİ YOLA DEVAM
08 Nisan 2015 - 0:41

Genel

AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan adaylık açıklamaları yapılırken yaşanan heyecanlı anları değerlendirdi ve seçilen adayların yapacağı çalışmalarda yol güzergahlarının belirlendiğini söyledi. İl Başkanı Orkan, listeye giremeyen adaylara da mesaj verdi.
Ak Parti aday adayları arasında 73 kişi vardı ve sadece 8 kişi aday olabiliyor.65 Kişi milletvekili adayı olamıyor. İstiyorum ki bu 65 kişi ile mahallelerimiz, köylerimize gidelim. Şimdiden buradan bu teklifi yapıyorum. Aday olamayan arkadaşlarımızla birlikte çalışmalara katılalım.

Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, ‘Balıkesir’imizin kaderi adaylara bağlı İyi adaylarla seçime gidersek bizimde başarı çıtamız ve hedefimiz yükselir.2011’de 4 milletvekilimiz vardı. Bizim hedefimiz daha öncede söylediğimiz gibi 5 milletvekili çıkarabilmek için elimizden geleni yapacağız.’ dedi.
BELİRLENEN İSİMLER ÖNEMLİ
İL Başkanı Orkan seçimlerde belirlenecek isimlerin önem arz ettiğini belirterek ’Seçimlerde kişiler çok önem arz ediyor. Halk tarafından seviliyor olması saygı duyulan ve halkın içinden olması ve teşkilatımızdan gelen isimlerin olması bizim için daha faydalı ve yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Daha fazla koşmamıza şevk verir.’ açıklamasında bulundu.
RÜZGAR GİBİ ÇALIŞACAĞIZ
Seçim atmosferi ve adayların belirlenme sürecindeki aday adaylarının ve partililerin heyecanı konusunda İl Başkanı Orkan şöyle konuştu: ’İktidar partisi olması nedeni ile ve birde diğer partilerden aday adayının olması heyecanın boyutunu arttırdı. Bunu buradan da daha yoğun yaşıyoruz. Teşkilatlarımız hazır. Süreçte sandık çalışmalarımızda devam ediyor. Bir değil birkaç yerden ve tamamı ile seçime hazır bir halde tüm kollarımızla birlikte hedefe çalışıyoruz. Allah nasip ederse haftaya aday tanıtımımız var Ankara’da. İnşallah rüzgâr gibi çalışacağız elimizden geleni yapacağız.
İL BAŞKANINDAN TEKLİF
8 Aday Olacağı İçin Ak Parti milletvekili adayı olamayan isimlerde olacak diyen İl Başkanı Orkan, ‘bu konuda isterim ki seçimde hep birlikte çalışalım’ dedi. Orkan şöyle devam etti: Ak Parti aday adayları arasında 73 kişi vardı ve sadece 8 kişi aday olabilecek.65 Kişi milletvekili adayı olamayacak. İstiyorum ki bu 65 kişi ile mahallelerimiz, köylerimize gidelim. Şimdiden buradan bu teklifi yapıyorum. Aday olamayan arkadaşlarımızla birlikte çalışmalara katılalım.
ÜZÜNTÜ OLACAKTIR
65 kişi aday olamayacağı için biraz üzüntü olacaktır. İlk sekiz içinse şunu söylemek isterim hem yürütme hem yönetim toplantısı yaptık. İlk sekizin yapacağı çalışmaları hazırladık. Nerelerde seçim büroları tutulacak. Propagandalar nerelerde yapılacak, mitingler nerelerde olacak hazırladık. Yol güzergâhı belli. Amacımız 5 vekil çıkarmak ve akabinde Balıkesir’in bir bakana ihtiyacı var. Bu vekillerimizden bir bakan çıkarmak istiyoruz. Balıkesir’in bir bakana ihtiyacı var. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.