Balıkesir Merhaba Gazetesi

DİNKÇİLER MUHTARI DERT KÜPÜ

DİNKÇİLER MUHTARI DERT KÜPÜ
11 Şubat 2015 - 0:10

Genel

İmajımız düzeldi sorunlar bitmedi

Genelevin taşınması ile mahallelerinin imajının düzeldiğini söyleyen Dinkçiler Mahallesi Muhtarı Mustafa Sangül, “Hala çok büyük sorunlarımız var. Belediye başkanımızdan ilgi bekliyoruz” dedi.

Dinkçiler mahallesi muhtarı Mustafa Sangül mahallelerinin imajını düzelttiklerini, ama eksikleri gideremediklerinden yakındı. Muhtar Sangül, eskiden mahallemizde bulunan genelev sebebiyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını; “Mahallemizden bir araba bile geçse; ‘oraya gidiyor’ derlerdi” diyerek vurguladı. Muhtar Sangül, “Bu sebeple mahalle halkı birleşip genelev yakınlarına cami bile yaptık, ancak siyasiler ve Balıkesir’i idare edenler, burayı kaldıramadı ve yürekli bir Başkan burayı kaldırıp bizi hayli rahatlattı, fakat genelevin gitmesi her şeyi halletmedi. İmajımızın düzelmesi hayli uzun sürdü, tüm sorunlar halledilmedi. Mahallemizin hiç bir sokağında konteynır yok. Bu mahalle genelde yoksul insanların oturduğu bir semt. Doğal gazımız var, ama herkes doğal gaz kullanmıyor. Bir çok aile kömür yakarak ısınıyor ve küllerini atacak konteynır bulamıyorlar. Bu büyük bir sıkıntı yaşatıyor” dedi.

ÇIKMAZ SOKAKLARI

Mahallerinde ki çıkmaz sokakların büyük bir sorun olduğunu da belirten Muhtar Mustafa Sangül, “Mahallemizde altı adet çıkmaz sokak bulunuyor. Bunların açılması gerekiyor, çıkmaz sokaklar çarpık imar demektir, bunun düzeltilmesi gerekiyor. Asıl önemli konulardan biride mahallemizde bulunan metruk evler. Bu evlerin içerisinde gençler, zararlı maddeler kullanıyor kısacası bazı gençlerin batağa sürüklendiği yerler olarak duran bu metruk evlerin yıkılarak temizlenmesi gerektiğine inanıyorum ve yetkililerden yardım istiyorum. Eski genelevin bulunduğu arazinin yanında büyük bir parsel var buraya   gençler için bir halı saha yapılarak gençlerimizin topluma kazandırılmasını istiyorum. Belediye Başkanımız inşallah sesimizi duyar” diye konuştu. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.