Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dinle imanla kandırıyorlar

Dinle imanla kandırıyorlar
18 Aralık 2014 - 0:12

Genel

Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal, Balıkesir’de “İktidar dinle imanla insanları kandırıyor” diyerek, “Sizi kandırmalarına izin vermeyin” diye seslendi.

Hükümetle Gülen cemaatinin arasının açılması sonrasında partisinden istifa ederek Demokratik Gelişim Partisi’ni(DGP) kuran İdris Bal, partisinin il binası açılışı için dün Balıkesir’deydi, DGP Genel Başkanı İdris Bal, Ali Hikmet Paşa Meydanında vatandaşlara da seslendi. Hükümete çok sert bir dille yüklenen Bal, İktidarın dinle, imanla, milli değerlerle insanları kandırmaya devam ettiğini söyleyerek, “Sizi kandırmalarına izin vermeyin” dedi. DGP Genel Başkanı İdris Bal, partisinin amblemi olan açık bir el işaretinin neyi simgelediğini de açıklayarak, “Kurtuluş savaşı günlerinde Kuvayi Milliye hareketi nasıl  Balıkesir’den başladıysa biz de yolsuzlukla, yalanla mücadeleye buradan Balıkesir’den başlıyoruz. Demokratik Gelişim Partisi’ni kurduk. Çünkü demokrasiye çok ihtiyacımız var. Demokrasi, hukuk anayasa çiğneniyor.  Onun için ‘demokratik’ dedik. Neden gelişim: hala eksiklerimiz var. Neden amblemimiz açık bir el… Bu el diyor ki. ‘Yeter artık diyor, hırsızlık yolsuzluk yapanlara dur diyor.” diye konuştu.

İdris Bal, Fethullah Gülen’in yurt dışında açtığı okulların kapatılmasına yönelik girişimleri de eleştirerek,  “Partimizin amblemi, Bayrağımızın indirilmesine dur diyor, bu olayın karşısındaki acziyete dur diyor. Bir taraftan bayrağımızı indirenler muteber oluyor, diğer taraftan Bayrağımızı, Atatürk’ümüzü, kültürümüzü 170 ülkeye götürenler kötü oluyor” diye konuştu. DGP Genel Başkanı İdris Bal, AKP’nin yeniden iktidar olması ve uygulamalarına devam etmesi halinde ise Türkiye’nin Suriye Başbakanı Esad’ın ülkesine benzeyeceğini dile getirdi. HABER: CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.