Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dişler şimdi daha beyaz

Dişler şimdi daha beyaz
22 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Kepsut Belediyesi Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa tertip edilen seminerde konuşan Doktor Duygu Kılıç diş sağlığı hakkında bilgiler verdi.

Kepsut Çok Programlı Lisesi salonunda gerçekleştirilen seminere çok sayıda öğrenci ve yetişkin katıldı. Eğitim seminerine Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Konuk, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Serkan Munis, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş ve öğrenciler katıldı.

Dr. Duygu Kılıç öğrencilere dişlerin konuşmamızı sağladığını estetiğimizin düzgün olmasını etkilendiğini, psikolojimizin düzgün olmasını sağladığını ifade ederek, ağız ve diş sağlığı hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Kılıç, diş kontrollerinin düzenli olması, koruyucu diş hekimliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, toplumun ağız ve diş sağlığının gelişimine de katkıda bulunması amaçlı yapılmaktadır dedi.

Düzenlenen seminerin yararlı geçtiğini ifade eden Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Konuk, çocuklarımıza diş sağlığı hakkında yararlı bilgiler verdik. Öğrencilerimize seminer düzenleyerek sağlıklı gelecek sağlamaya çalışıyoruz dedi.

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi Başhekimi Dr. Serkan Munis, ağız ve diş sağlığı haftası nedeniyle Kepsut ilçemizde öğrencilerimize seminer tertip ettik. Dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğine dair sinevizyon ve çizgi filmlerle eğitim semineri düzenleyerek çocuklarımızı küçük yaşlarda dişlerimizin ne kadar önemli olduğunu öğretmek amacındayız dedi.

Kepsut Belediyesi tarafından eğitim semineri de katılan öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.