Gündemİlçe Haberleri

Korgan Berzeg Olayında Gönen’de Hareketlilik

Gönen ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi'nde dere yatağında bulunan kemik parçalarıyla ilgili DNA eşleşmesinin ortaya çıkmasının ardından, Korhan Berzeg'in kızı Nisa Berzeg ile ilişkilendirilmesiyle birlikte, arama çalışmaları hız kazandı.

Korgan Berzeg Olayında Gönen’de Hareketlilik

Korgan Berzeg Olayinda Gonende Hareketlilik 1
Korgan Berzeg Olayında Gönen’De Hareketlilik

Arama Çalışmaların 5’inci Gün

DNA eşleşmesi ardından Gönen’de hareketlilik başladı. Gönen’in Armutlu ve Gelgeç Mahallesi arasında kalan dere yatağı bölgesinde yoğunlaşan 60 kişilik ekip, 3 kadavra arama köpeği eşliğinde detaylı arama çalışmalarını sürdürüyor. Bugün, beşinci gününde olan arama çalışmalarında, yeni bulgular elde etmek amacıyla ekipler, çit taraflı olarak dere yatağını titizlikle tarıyor.

Korgan Berzeg Olayinda Gonende Hareketlilik 2
Korgan Berzeg Olayında Gönen’De Hareketlilik

Çobandan Berzeg Açıklaması

Bölgede çobanlık yapan 70 yaşındaki Özcan Çakar, yaptığı açıklamada, bölgede farklı türden ve çok sayıda yabani hayvan bulunduğunu belirtti. Çakar, “Korhan bey köpeğiyle birlikte köyün etrafında dolaşırdı ve genellikle uzaklaşmazdı. Oldukça düzenli ve saygın biriydi ancak ansızın ortadan kayboldu. Sonrasında aramalar yapıldı ancak bir türlü bulunamadı. Bölgede kurt, ayı, çakal, domuz ve tilki gibi yabani hayvanlar bulunuyor. Biz hayvanlarımızın yanından bile uzaklaşsak, onlar hemen zarar verebilirler. Ben sadece 10 dakika bile olsa hayvanlarımın başından ayrılsam, zarar görebilirler” şeklinde konuştu.

Haber: İHA

Kızı ve Eşi Korhan Berzeg Hakkında Konuşmuyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu