Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Doğa için ritim tut”

“Doğa için ritim tut”
10 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Burhan Erdayı İlköğretim Okulu öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında ‘Doğa için ritim tut’ etkinliği ile müzik yeteneklerini ortaya çıkartmak için ritim tutup, dans ettiler. 4/F sınıfı öğrencileri de etkinlik hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaştılar.

HÜSEYİN AYKUT: Böyle bir şeyi çok severim. Ve yine yapılmasını isterim. En çok da darbuka çalmak isterim.

BURCU NİSA TOPAL: Çok zevkliydi. Eğitmen abiyi çok sevdim. Ben gitar çalmak isterdim. Çok mutluyum. Size de çok teşekkür ederim.

KÜRŞAT YILDIRIM: Öncelikle bu uygulamadan memnun oldum. Düzenleyen herkese çok teşekkür ederim.

ARDA YILDIZ: Çok güzeldi. Özellikle müzik aletlerini çalarken. Bana göre en güzel etkinliklerden biriydi çok beğendim.

DAMLA AKATAK: Çok eğlenceli bir etkinlikti. Ben yan flüt çalmak isterdim. Çok eğlendim. İyi ki böyle bir etkinlik düzenlemişler.

MUHAMMED NAZIM DÜZEN: Heyecanlıydım. Eğitmenin bize çaldırdığı enstrümanlar sesleri hepsi uyumlu ve güzeldi. Keşke her hafta olsa. Hepsini sanki doğada çimenlerin üstünde yatarken dinlemiş gibi oldum.

YİĞİT ATA TAŞYÜREK: Orda gerçekten çok eğlendim ve orda ritim tutmayı öğrendim. Orda çok güzel vakit geçirdim ve yaptığımız etkinlikler çok güzeldi. Bu etkinliğin tekrar olmasını isterdim.

MUHAMMET İHSAN KIRTEPE: Öncelikle bu uygulamayı çok sevdim. Ama en sevdiğim tarafı müzik aletleriyle yaptığımız çalışmaydı. Çünkü müzik aletlerini çok seviyorum. Şimdiki yaptığımız çalışmada ise ritmin önemini eğer ritim bozulursa neler olacağını öğrendim. Kısacası bu çalışmayı çok sevdim.

BEYZA BİNDAŞ: Ben etkinliği çok sevdim. Çok eğlenceliydi ve en son yapılan dansı çok sevdim. Keşke her gün yapılsa. Ve bende ilk defa darbuka çaldım ve büyüdüğümde darbuka çalmaya karar verdim.

BEYZA AY: Bence yapılan etkinlik çok güzeldi. Keşke okulda her gün yapılsa. Ne güzel olurdu. Ben en çok Havai gitarını çalmak isterdim. Herkes bunu denemeli ve çok eğlenceli bizim okulumuza geldikleri için teşekkür ederim.

SUDE EMİR: Ben çok eğlendim. Müzik yaptık, ritim tuttuk, hem çaldık hem de dans ettik. Çok eğlendim.

ARİN IRMAK TUMAR: Hiç bu kadar eğlenmemiştim. Çok mutluyum. Zaten müziği çok seviyorum. Özellikle el ele tutuşup koşarken çok eğlendim. Piyano da çalıyorum ve çok seviyorum. I LOVE PİANO

SERKAN ARSLAN: Bu etkinliği yaparken çok eğlendim. Ve çok şeyler öğrendim. Çok güzel ve herkese tavsiye ederim.

BESTE SU YEŞİL: Ben ritim yapmaya başlamadan önce heyecanlıydım. Girdiğimde ve ritim başladığımda çok şey öğrendim. Mesela hayatın bir ritim olduğunu, ritim yaparken gitar çalmak çok isterdim ama gitar yoktu. Darbuka, Dum gibi aletler vardı. Ben darbuka çaldım ve çok eğlendim. Benim için ritim, müzik çalmak çok eğlenceli.

YİĞİT KARAN: Ben müziği çok seven biriyim. Bom bomlar çok güzeldi. Ama darbuka çalamadığım için biraz üzüldüm. Ama onun yerine arkadaşlarım çaldı o da beni mutlu etti. O yaptığımız oyunda çok güzeldi. Ben eğitmenimizi de çok sevdim.

ARDA BAYAR: Merhaba Ben Burhan Erdayı İlkokulu’ndan Arda Bayar toplantı salonunda düzenlenen ritim etkinliğini çok güzel buldum. Benim zaten eskiden müziğe ilgim vardı. Şimdi ilgim iki katına çıktı. Eskiden köyde darbuka çalmayı öğrenmiştim. Çok sevmiştim. Şimdi başka ülkelerin çaldığı müzik çalgılarını da öğrendim. Bizim okulumuza geldiğiniz için teşekkür ederim.

MURAT YILDIZ: Bence bu etkinlik çok iyi olmuş çünkü insanların müzik kulağını güçlendiriyor. Açıkçası bu ritim etkinliğini yaparken gerçekten çok eğlendim herkese yapmalarını tavsiye ederim. Ve bu etkinlikte en çok herkesin birlikte fotoğraf çekilmesini sevdim. Bu etkinliği düzenleyenlere çok teşekkür ederim.

BERFİN ENÜŞTEKİN: Bence yapılan etkinlik çok güzeldi. Çünkü çok eğlendim ve ritim tutmayı öğrendim. Artık bende ritim tutabiliyorum.

İREM GÖRLEN: Bu uygulamada baştan çok heyecanlıydım. Ama sonradan heyecanım gitti. Bu uygulama da hem eğlendim hem de öğrendim. Bu uygulama sayesinde hangi aleti seçeceğime karar verdim. Müziğin zevksiz olduğunu sanırdım ama çok eğlenceli olduğunu anladım. Dansı çok eğlenceliydi. Ritim uygulamasından çok hoşlandım.

İBRAHİM EFE KOCA: Ritim etkinliğinde en çok beğendiğim alet, “BUM” idi. Çok güzel sesi var. Ama kırmızının orta boyu çok güzeldi. Bana göre katıldığım etkinliklerin en güzeli idi. Oradaki öğretmen çok iyi anlatıyordu yani çok beğendim ve arkadaşlarımın da beğendiğine eminim.

HAZIRLAYAN: SERMİN ESEN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.