Gündem

Doğal Afetlere Karşı BAÜNDAK Hazırlıklarını Tamamladı

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi doğal afetler ve acil durumlar için eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Doğal Afetlere Karşı BAÜNDAK Hazırlıklarını Tamamladı

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi (BAÜNDAK), doğal afetler ve acil durum müdahalelerinde etkin bir şekilde görev alabilmek adına “Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi”ni başarıyla tamamladı.

AFAD çevrim içi gönüllülük eğitimlerini başarıyla geçen BAÜNDAK ekibi, AFAD eğitmenleri tarafından yüz yüze verilen iki aşamalı teorik ve pratik “Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi”ni de başarıyla geçti. Bu eğitimler, doğal afetler, arama kurtarma operasyonları ve acil durumlara müdahale yeteneklerini artırmayı amaçlıyor.

Doğal Afetlere Karşı Baündak Hazırlıklarını Tamamladı

BAÜNDAK ekibi, tamamladıkları teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından AFAD ile koordineli bir şekilde hareket edebilme yetkinliğine sahip oldu. Bu sayede, afet ve acil durumlarda etkili bir şekilde hizmet verebilme kapasitesine ulaştılar.

Eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından düzenlenen kapanış toplantısında, AFAD eğitmenlerine teşekkür edildi. Toplantıda, BAÜNDAK ekibi, elde ettikleri bilgi ve becerilerle gelecekteki afet ve acil durum müdahalelerinde etkin bir rol oynamaya hazır hale geldiklerini vurguladı.

Balıkesir Üniversitesi, BAÜNDAK ekibiyle birlikte, afetlere karşı etkili ve hızlı müdahale kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Doğal Afetlere Karşı Baündak Hazırlıklarını Tamamladı

 

Haber: Bülten

Balıkesir İhracatı 94,1 Milyon Doları Aştı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu