Gündemİlçe Haberleri

Doğal Şehirler Birliği Başkanını Sındırgı’da Seçti

11 ilçe belediyesi tarafından kurulan Doğal Şehirler Birliği’nin 20024 yılı Mayıs ayı meclis toplantısı Sındırgı ev sahipliğinde gerçekleşti. 

Doğal Şehirler Birliği Başkanını Sındırgı’da Seçti

Dogal Sehirler Birligi Baskanini Sindirgida Secti 1

Başkanlık Seçimi ve Yeni Yönetim

Doğal Şehirler Birliği’nin 2024 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde gerçekleşti. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, geçtiğimiz yıl kurulan birliğin başkanlığına oy birliğiyle seçildi. Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Emre Fazlılar ise Birlik Denetim Komisyonu üyeliğine getirildi.

Birlik Merkezi Kuşadası’na Taşınıyor

Toplantıda, birliğin merkezi Sındırgı’dan Kuşadası’na taşınma kararı alındı. 2024 yılı bütçesi 437 bin 500 lira olarak belirlendi.

Dogal Sehirler Birligi Baskanini Sindirgida Secti 2

Başkan Günel’in Açıklamaları

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kendisini birliğe aday gösteren Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak’a teşekkür ederek, birliğin üye sayısını artırmak ve güçlü bir birlik haline getirmek için çalışacağını belirtti. Kuşadası’nın turizm kenti olarak Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri olduğunu ifade eden Günel, kentin Doğal Şehirler Birliği’ne önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak’ın Görüşleri

Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak, üye sayısının artması ile birliğin daha da güçleneceğine dikkat çekti. Sak, Doğal Şehirler Birliği’nin kentlerin doğal, kültürel ve tarihi dokusunun korunmasında önemli bir güç birliği olacağını belirtti ve yeni yönetime başarılar diledi.

Dogal Sehirler Birligi Baskanini Sindirgida Secti 3

Toplantı Sonrası Etkinlikler

Toplantının ardından, Birlik üyesi belediyelerin temsilcileri, Sındırgı’da bulunan Doğal Boya Tekstil İnovasyon Merkezi ile Jeotermal sebze ve meyve kurutma tesisini gezerek bilgi aldı.

Doğal Şehirler Birliği’nin Gelecek Vizyonu

Başkan Ömer Günel, Doğal Şehirler Birliği’nin uluslararası alanda tanınan bir yapı haline gelmesi için çalışacaklarını ve tüm Türkiye’deki kentlerin bu birliğe üye olabilecek nitelikte olduğunu vurguladı. Günel, en yakın zamanda Kuşadası’nda bir toplantı yaparak birlik üyelerini ağırlamayı planladıklarını açıkladı.

Haber: İHA

Sındırgı Belediyesi’nden Uyarı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu