Balıkesir Merhaba Gazetesi

Doğal Şehrin Habitat Etkisi

Doğal Şehrin Habitat Etkisi
06 Ekim 2022 - 16:50

Doğal Şehrin Habitat Etkisi

 

Dünya Habitat Günü Etkinliklerinde tüm değerleri ile katılan tek ilçe doğal şehir Sındırgı oldu. Dünya Habitat günü etkinliklerinde de doğal şehir Sındırgı standı Akpınar Yaşam Merkezinde sıfır atık projeleri kapsamında üretilen sanat eserleri ile göz doldurdu.

 

2004’TEN BU YANA HABİTAT RUHU YAŞATILIYOR

Habitat ruhunu 2004 yılından bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalarda birebir uyguladıklarını belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “ Birleşmiş Milletlerin dünyadaki en çok çevreci ve yaşam alanını önceleyen kuruluşu. Dünya Habitat toplantısı da ülkemizde Balıkesir’imizde yapıldı. Hakikaten Balıkesir’imiz için çok önemli bir anı beraber yaşıyoruz. Yücel Yılmaz başkanımın vizyonu Dünya’yı aslında Balıkesir’e getiriyor. Doğal Şehir Sındırgı olarak bizler de Habitat günlerinde yer aldık. Aslında en önemli yanı Doğal Şehir Sındırgı mottosuyla, 2004 yılından beri yürüttüğümüz çalışmalarla, tam da Habitat ruhunu uygun bir şekilde uygulayan bir ilçe olduk ”dedi.

 

 

HABİTAT GÜNLERİNE KATILAN TEK İLÇE

Yavaş, “ Sındırgı’daki çevreci, geri dönüşüm, israf etme, kirletme modeli ile aslında hayatın her bir anında karşılaşıyoruz. Burada da sıfır atık elbiselerimizden tutun da gazete kâğıdından yaptığımız ürünlerden tutun da Balkuru Sebze ve Meyve Kurutma tesisimizde meyveyle sebzeyi jeotermalle kurutma Sındırgı’nın ana modeli. Onun için Dünya Habitat günleri etkinliklerine bir ilçe olarak katılan tek belediyeyiz. Böyle bir organizasyon çok coşkulu, çok katılımcılı ve herkesin yaşanılabilir bir dünya özlemini, artık hiç kimsenin geri durmamasını bu fırsatlardan herkesin yararlanması adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Balıkesir’imize ve dünyaya çevreci yaşanılabilir bir dünya modeli Habitat algısı herkese yayılması dileğiyle. Herkese selamlar.” dedi. HABER: MUHAMMED CAN AKYÜREK

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.