Balıkesir Merhaba Gazetesi

DOĞANIN SEVGİ GÜCÜ  GMKA’DA TANITILDI

DOĞANIN SEVGİ GÜCÜ  GMKA’DA TANITILDI
15 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Yaşam Alanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (YAŞAD) tarafından hazırlanan ve Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürlüğü’nün yürüttüğü Erasmus KA2 Doğanın Sevgi Gücü Projesi kapsamında GMKA Toplantı Salonu’nda bilgilendirme yapıldı.

Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve proje ortakları katıldı. Programda konuşma yapan YAŞAD Başkanı Hakkı Kurtuluş Demir projenin Avrupa Birliği’nde örnek bir proje olduğunu belirtti. Demir “Projenin genel amacı zihinsel engelli çocuk ve gençlerin doğada rehabilitasyonu modelinin Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de öğrenilmesinin, yaygınlaştırılmasını sağlamaktır” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Bu proje sıradan bir proje değil. Tabiatın ve doğanın gücü kullanılarak, zihinsel engelli çocukların ve gençlerin nasıl rehabilite edilmesi gerektiği, hem burada hem de Avrupa’da gösterilecek. Projeye emeği geçen herkesi kutluyorum. Tabiata Cenabı Allah ne güzellikler vermiş. Bu proje ile zihinsel engellileri doğanın gücü ile rehabilite edilecek. Ecdadımız hep doğanın gücünü kullanmıştır” diye konuştu.

Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale de “Burada böyle bir çalışmanın ortaya çıkartılarak hem Avrupa ülkeleriyle hem de Türkiye’de güzel şeyler yakalamaya çalışıyoruz. Projenin başarıya ulaşmasından sonra hep birlikte sonuçlarını değerlendireceğiz ve hem ortak olduğumuz ülkeler hem de diğer Avrupa ülkeleriyle çalışmalarımızın hangi aşamada olduğunu göreceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.