Dünyadan HaberlerGündemSiyasetSporTürkiye Gündemi

Doğu Perinçek: “Merih Demiral’la Gurur Duyuyoruz”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral’a açtığı soruşturmaya tepki göstererek, Türk milliyetçiliğinin emperyalizme karşı duruşunu vurguladı

Doğu Perinçek: “Merih Demiral’la Gurur Duyuyoruz”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, UEFA’nın milli futbolcu Merih Demiral’a açtığı soruşturmaya tepki göstererek, Türk milliyetçiliğinin emperyalizme karşı duruşunu vurguladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, UEFA’nın milli oyuncumuz Merih Demiral’a açtığı soruşturmaya dair açıklama yaptı.

Vatan Partisi Genel Baskani Dogu Perincek Balikesire Geliyor 1

Büyük Türk Milleti ve dünya kamuoyuna seslenen Perinçek, Türk Milli Takımımızın başarısında büyük emeği olan Merih Demiral’la gurur duyduklarını ifade etti. Perinçek, “Merih Demiral, küresel merkezlere kendi üslubunca ‘Biz size meydan okuyoruz’ demiştir,” dedi.

Doguperincek

Perinçek, gol sevincinden dolayı başlatılan Türkiye karşıtı kampanyaların anlamını bildiklerini belirtti ve bu hücumun hedefinin doğrudan doğruya Türk milleti, Türkiye’nin bağımsızlığı, egemenliği ve tarihi olduğunu vurguladı.

Emperyalizme karşı iki yüzyıldır kahramanca savaşan Türk milliyetçiliğine tahammül edilmediğini söyleyen Perinçek, “Türk milliyetçiliği köklü imparatorluk geleneğinin ürünüdür ve halkları barış içinde bir arada yaşatma kültürünü temsil etmiştir,” dedi.

Perincek Millet Meclisi Nato Meclisi Degil 1

Perinçek, son olarak Türk Milli Takımı’nın başarısının, milletin alın teri, birlikteliği, dayanışma duygusu ve onurunu yansıttığını belirterek, “Emperyalist kampanyayı milletçe göğüsleyeceğiz. Milli Takımımıza başarılar diliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Merih Demiral’a Bakan Bak’tan Sosyal Medya Desteği

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu