Warning: Attempt to read property "display_name" on bool in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

DOĞUM VE ÖLÜM SANCISI

DOĞUM VE ÖLÜM SANCISI
31 Mart 2015 - 0:02

Genel

İkinci dünya savaşı ile dikta rejimi olan FAŞİZM yıkıldı. Yıkıldı amma yerini hemen, Hitler’den, Mussolini’den, Çorçil’den boşalan SİYONİZM doldurdu. Faşizm ve siyonizmin karşısına, üstün insan İŞÇİ sınıfını etkili kılan KOMİNİZM kurgulandı. Faşizmle zıt kardeşler olan kapital sistem, sermayeyi, malı, makamı öne aldı. Madde ve makam sahipleri, parayı ve sermayeyi savunan ve ondan eminen halk kitlelerini KOMİNİZME karşı dikerek, onları yıllarca bir kalkan ve maşa gibi kullandı. Her ikisi de İslama ve maneviyata karşıydı. Kominizim bir asır dayanamadı çöktü. Halk kitleleri tarafından benimsenmeyen VAHŞİ KAPİTAL sistem ölü doğdu. Bir asırdan beri ÖLÜ İSKELETİ, bir korkuluk gibi dünyada gezdirip haraç topladılar. Şimdi SİYONİST düşüncelerle toplumları ve devletleri istediği gibi yönlendirip, insan hayatını kirletiyorlar. Kirli hayat yolu ile istedikleri MADDEYİ alamazlarsa, katlediyorlar ve yine maddeye ulaşmaya çalışıyorlar. Örnek Irak olabilir.

Değerli dostlar; bu gün yaşanan dünya krizi, VAHŞİ KAPİTALİST sistemin uyguladığı, SİYONİZM soslu olanıdır. Batı tüm kavram, kuram ve kuralları ile çökerken, karşısına dikilen ve önce insan diyen İSLAMİ düzenle savaşmaya hazırlanıyor. Bir yandan kaleyi içten fetih etmeye çalışarak, sade camilere hapsedilen ve ruhaniyette yaşanmayan bir İslam âlemi oluşturmaya çalışırken, bir yandan da İSLAMAFOBİ oluşumunu körükleyip, İslam düşmanı bir nesil yetiştiriyorlar. Bir yandan da İŞİD gibi sahte oluşumlar hazırlayıp, insan kellesi kestirerek, İslama karşı nefret uyandırmaya çalışıyorlar. Öte yandan zaten temiz duygulara sahip olan Müslüman kesimini, mezhep ve meşrep kışkırtıcılığı ile birbirine kırdırıyorlar. Oyunu çok yönlü olarak ne güzel kurguluyorlar.

Sayın okuyucularım; batıdaki bütün toplumların ekonomileri çöktü. Aile mevhumları yıkılıp, yok olup gitti. Hayal ettikleri PARA eşittir MUTLULUK felsefeleri etki ve yetkisini kaybetti. Yeryüzünde hayali bir cennet yaşayışını alkol, uyuşturucu,  bireysellik  gibi oluşumlarda aradılar. Aradıkları maddi mutluluk, hayatlarını cehennem etti. Şimdi İslam’dan korkuyorlar amma korktuklarına koşturan hemcinslerini gördükçe ve İslami ruh geliştikçe kahroluyorlar. İslam yeniden ayağa dikilmeye çalışıyor. Biz DOĞUM sancısı çekiyoruz, onlar ÖLÜM acısı çekiyor. Geldikleri noktada kafaları, düşünce yapıları, para BARONLARI çok karıştı. Ne yapacaklarını bilemiyor ve şaşırıyorlar. Aptallaşmış ve telaşla çırpınmaktalar.

İslam coğrafyasının bağrına sapladıkları İSRAİL, onların paralarını da sömürüyor. Batı devletlerinin yaşlı sanayisi de geçerliliğini kaybetti. Japonya ve Çin sanayisi büyük bir atak içinde. İsrail’i ne yapacaklarını, nereye sığdıracaklarını, nerede durduracaklarını bilemiyorlar. Bildikleri bir gerçek var. Bundan sonra yenidünya düzeninin, önceki gibi devam etmeyeceğini iyi kavradılar. Yenidünya düzeninde bundan sonra istedikleri gibi hareket edemeyecekler. Mehmet Akif’in dediği gibi;

Eski dünya, yenidünya, bütün akvâm-ı beşer,

Kaynıyor kum gibi mahşer mi? Hakikat mahşer.

Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela,

Hani, ta’una da zuldür bu rezil istila.

Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek,

İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek.

Çanakkale için yazılan şiirin anlatmak istediği MAHŞER, hala akıl ve hayat kirliliği ile devam ediyor. Osmanlı izi bulunan bütün ülkeleri değişik yöntemlerle yakıp yıkıyorlar. Osmanlı insanındaki, YÜREK İNSAN olma ruhunun gelişip büyümesi, onların uykularını kaçırıyor. Çanakkale’de alamadıklarını, İslam âlemini bölerek, bir birlerini kırdırarak almak istiyorlar amma bakalım Mevla neyler neylerse güzel eyler. Asımın nesli muhakkak hayır eyler. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.