Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘DOKTOR VE VATANDAŞ KARŞI KARŞIYA GETİRİLİYOR’

‘DOKTOR VE VATANDAŞ KARŞI KARŞIYA GETİRİLİYOR’
30 Nisan 2015 - 23:56

Genel

Balıkesir Tabip Odası ‘Sağlıkçıya Şiddete Hayır’ günü ile alakalı basın açıklaması yaptı. Sağlık personeline yönelik yapılan şiddetin her türlüsünün kınandığı basın açıklamasında yapılan suiistimal nedeniyle Doktorlar ve Vatandaşların karşı karşıya getirildiği belirtildi.

Bandırma’ da Balıkesir Tabip Odasına kayıtlı iki aile hekimine uygulanan şiddet vakasından bahseden Balıkesir Tabip Odası başkanı Hüseyin Gündoğdu “Dr. Osman Demirhan; görevi olmamasına rağmen mesai saati içerisinde hastaları ile ilgilenmeyi bıraktırılarak cenaze sahipleri tarafından çalıştığı Aile Sağlığı Merkezi’nden alınmıştır. Kendi özel araçları ile cenazeyi görüp defin ruhsatı vermek üzere götürülen Dr. Osman Demirhan, yolda aracın kaza yapması üzerine kanamalı kafa yaralanması geçirmiştir.” dedi.

Yaşanan bu olay, yaşanacak çok daha büyük olayların habercisidir.

Defin ruhsatı verme görevi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin olmasına rağmen görevini yapmayan belediye, defin ruhsatı verme işini aile hekimlerinin üzerine yıkmış olduğunu belirten Gündoğdu “ Aile hekimlerinin telefonları ve açık adresleri cenaze sahiplerine verilerek vatandaş ile karşı karşıya bırakılmaktadırlar. Geceleri dahi bayan hekimlerin, tek başlarına, cenaze sahibi olduklarını iddia ettikleri şahısların araçlarına binerek ölü muayenesine gitmesi beklenmektedir. Yaşanan bu olay, yaşanacak çok daha büyük olayların habercisidir. “ şeklinde konuştu.

Hiçbir meslektaşımız  sahipsiz değildir

Sağlık Personeline uygulanan Şiddetin yanı sıra tehdit, suiistimal ve psikolojik baskının da uygulandığını belirten Gündoğdu   “ Meslektaşlarımıza yapılan her türlü haksız uygulamalar, suiistimaller, şiddet ve psikolojik baskıların derhal sona erdirilmesini istiyoruz.  Hiçbir meslektaşımız sahipsiz değildir. Balıkesir Tabip Odası tüm imkânları ile meslektaşlarının yanındadır. Hekimler görevlerini büyük bir özveri ile yapmaktadırlar. Bizim istediğimiz sadece  her türlü iş ve görevlendirmelerde hukuku üstün kılmak angarya, suistimal ve şiddeti önlemektir.” dedi. SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.