Balıkesir Merhaba Gazetesi

Doktorlardan Cumhuriyet Ezgileri

Doktorlardan Cumhuriyet Ezgileri
31 Ekim 2014 - 0:04

Genel

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Balıkesir Tabip Odası NEF Konferans Salonu’nda bir konser düzenledi.

MUAMMER Topan’ın şef olarak yönettiği, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, mezunları ve Balıkesir Üniversitesi müzik bölümü öğrencileri ile ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve mezunlarının ortaklaşa seslendirdiği konsere CHP Balıkesir Milletvekili Namuk Havutça ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hasan Hocaoğlu da katıldı.

Salonun tamamen dolmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan Balıkesir Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin, Cumhuriyetin kazanımlarını,

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılı nedeniyle Balıkesir Tabip Odasının düzenlediği konser 28 Ekim 2014 tarihinde saat 20:00’de Necati Eğitim Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konsere konuk olarak Balıkesir Milletvekili Namık HAVUTÇA, Kamu Hastaneleri Genel SekreteriDr.Hasan HOCAOĞLU, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Hakkı ÖZÇOBAN’a, Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt.Burak SARAN, Eczacı Odası Başkanı Adil TOSUNER ve çok sayıda Hekim, Diş Hekimi, Eczacı ve vatandaş katıldı. Salonun tamamen dolduğu konserde açılış konuşmasını yapan Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr.Fikret ŞAHİN konuşmasında Cumhuriyetin önemine vurgu yaparak “Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin ifadesidir. Cumhuriyet Türk ulusunun medeniyet destanı, Çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma azmi, ve karanlığa karşı başkaldırısıdır. Türk Milleti, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Bu tarihi gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Orketstranın Cumhuriyet konserinin ardından gecede emeği geçen sanatçılara, öğretmen ve Öğretim görevlilerine plaket verildi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.