Balıkesir Merhaba Gazetesi

DOLANDIRICILAR BALIKESİR’DE YAKALANDI

DOLANDIRICILAR BALIKESİR’DE YAKALANDI
01 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Balıkesir’de artan dolandırıcılık olaylarına karşı Balıkesir Emniyetinin etkin çalışmaları sürüyor. Dolandırıcılara göz açtırmayan Emniyet birimleri, kendisini asker, polis ve Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan ve vatandaşları kandıran şüphelileri suçüstü yakaladı.

Yapılan aramalar sonucunda Ziynet eşyası, cep telefonu, akıllı telefon, kulaklık, sim kart ve para ele geçirildi. Pekçok kişiyi dolandırdıkları tespit edilen 5 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DOLANDIRICILIĞI İŞ EDİNMİŞLER

Balıkesir ve diğer illerde de zaman zaman haberlere konu olan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Polisim, savcıyım, askerim vb söylemlerle ikna yöntemini kullanan şahıslar inandırıcılık için her yöntemi deniyor.

Özellikle telefon ederek bu yöntemle vatandaşları kandırmaya çalışan şüpheliler Balıkesir’de de bir vatandaşı dolandırdığı esnada yakalandı. Suçüstü yakalanan şahıs cezaevine gönderildi. Kendisini Polis-Asker-Cumhuriyet savcısı olarak tanıtmak suretiyle dolandırıcılık olayları ile mücadele kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; Şüpheli F.A.(35) ve Şüpheli M.D.(46) isimli şahıslar suçüstü yakalandı. Yine aynı kapsamda yapılan çalışmalarda aynı yöntemle vatandaşları dolandırmaya çalışan Şüpheli H.K.(22), şüpheli Y.A.(26) ve şüpheli M.A.D.(23) isimli şahıslar suçüstü yakalanarak adli makamlarca tutuklandı ve Kepsut cezaevine teslim edildi. HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.