Balıkesir Merhaba Gazetesi

Domuzlar Şehre İndi

Domuzlar Şehre İndi
15 Ağustos 2022 - 15:28

Domuzlar Şehre İndi

 

Edremit’te yerleşim yerine inen domuzların yiyecek arayışı cep telefonuyla kaydedildi.Kazdağları’ndan inen domuzlar, Altınoluk Mahallesi Tekçam Caddesi’ndeki çöp konteynırları çevresinde yiyecek aradı. Evlerinin önünde domuzların dolaştığını gören bazı tatilciler korktu, kimileri ise cep telefonlarıyla onları görüntüledi.

 

Grup Halinde Geldiler

Çevre sakinlerinden Celal Karadere AA muhabirine, domuzların her akşam bölgeye geldiğini belirtti.Karadere, domuzların 7- 8’li grup olarak geldiklerini ifade etti.Osman Taşdemir ise domuzların hemen hemen her gün düzenli olarak geldiklerini belirterek insanlarla domuzların birbirlerine alıştıklarını kaydetti.Yakında ayıları da beklediklerini söyleyen Taşdemir, “Hayvanlar herhalde dağda aç kalıyorlar ondan dolayı da geliyorlar.” dedi.

“Domuzlar Bize Zarar Vermiyor”

Emine Can da domuzların kimi zaman erken kimi zaman da geç saatte bölgeye geldiğini dile getirerek şunları söyledi:”Gece de kalabiliyorlar burada. Alıştık artık onlara, onlar bize biz onlara. Arada bir onlara yiyecek veriyoruz. Karpuz, kavun, ekmek veriyoruz aç kalmasınlar hayvanlar. Her zaman geliyorlar.”Alıştıklarını ve her akşam beklediklerini anlatan Can, “Domuzları ilk görenler her zaman şaşırıyorlar. Nereden geldi, nasıl burada duruyorlar, nasıl zarar vermiyorlar diye soruyorlar. Hiç kimseye zararları yok. Herkes meraklı fotoğraflarını çekiyor.” diye konuştu.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.