Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dört Gündür Kayıp Olan Genç Kızın Cansız Bedeni Bulundu

Dört Gündür Kayıp Olan Genç Kızın Cansız Bedeni Bulundu
21 Ağustos 2021 - 17:28

Dört Gündür Kayıp Olan Genç Kızın Cansız Bedeni Bulundu

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde 18 Ağustos günü evinden sadece kimliğini alarak kayıplara karışan 17 yaşındaki H.T.C.’nin cesedi ilçeye 6 kilometre uzaklıktaki Yörücekler Barajı’nın sulama kanalında bulundular. Genç kızın cesedini sulama kanalına su vermek için ayrıca barajın kapaklarını açmak için gelen sulama birliği görevlisi buldu.

Edinilen bilgiye göre Bigadiç’te Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi H.T.C., 18 Ağustos günü sabah saat 08.30’da cep telefonunu bırakıp sadece kimliği ile evinden ayrıldılar. Genç kızın o gün evine dönmemesi üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundular. Arkadaşlarına attığı mesajların intihar şüphesi uyandırması sonrasında Yörücekler Barajı’nda AFAD, İtfaiye, Jandarma, Sulama Birliği ve ayrıca Çiftçi Mallarını Koruma Birliği’nden oluşan ekipler barajda geniş çaplı arama faaliyeti başlattı. Ekipler 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde baraj göleti ve çevresinde yaptıkları arama çalışmalarından sonuç alamadı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki dalgıçların ve arama ekiplerinin yaptığı çalışmadan sonuç alınamayınca ayrıca arama çalışmaları sonlandırdılar.

Genç kızın acı haberi ise bugün geldi. Barajdan kanala su vermek için gelen Sulama Birliği görevlisi genç kızın cansız bedenini baraj kapaklarında bularak jandarma ve emniyete haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri ayrıca genç kızın cesedini kanaldan çıkardılar.

Olayla ilgili geniş soruşturma başlatıldığı öğrendiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.