Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dörteylül Ortaokulu’nda bilim fuarı

Dörteylül Ortaokulu’nda bilim fuarı
03 Haziran 2015 - 8:55

Genel

Bigadiç Dörteylül Ortaokulu’nda TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı. Toplamda 104 öğrenci tarafından hazırlanan 52 projenin tanıtıldığı bilim fuarında açılış konuşmasını Bigadiç Dörteylül Ortaokulu Müdürü Hasan Şayık yaptı. Şayık, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğretmenlerin rehberliğinde genç mucitlerin sınırlı imkanlarla bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark ettiklerini belirterek, öğretmen ve öğrencilerin yaptığı çalışmalarla bu alandaki yetenek ve bilgilerini ispatladığını söyledi. “Biz öğrencilerimiz ile birlikte hayallerimizi de büyütüyoruz” diyen Şayık, okullarının bilimsel çalışmaların merkezi olacağını ve bilim fuarlarını geleneksel hale getireceklerini ifade etti.

Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe ise “Bilimi öğrenmenin yanı sıra birde bilimle uğraşmak yeni fikirler üretmek ve en önemlisi insanlığın faydasına ürünler ortaya koymak insana gerçekten müthiş derecede haz veren bir duygudur” diyerek, bilim fuarındaki projeleri hazırlayan öğrencilerin mutluluklarına şahit olduğunu belirtti.
Bilim fuarının açılışına Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Bigadiç Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tezcan Koç, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.