Balıkesir Merhaba Gazetesi

Döşemeye dönüş başladı

Döşemeye dönüş başladı
19 Ocak 2015 - 0:11

Genel

Dar gelirli vatandaşın ekonomik gücü azalıp, satın alma gücü düştükçe; yeni ev eşyası almak yerine eskileri onarmak günleri de geri geldi, koltuk döşemecilerine de rağbet arttı.

Koltuk döşeme atölyeleri altın çağını yaşıyor. Dar gelirlilerin satın alma gücünün giderek düşmesi, yeni koltuk takımlarının ise yüksek fiyatlara satılması nedeniyle vatandaşların çoğu koltuk takımlarının yenisini almak yerine onarmak için koltuk döşemecileri tercih ediyor.

Uzun yıllardır koltuk döşemeciliği yapan Davut Taşçı da, son yıllarda işlerinin artmaya başladığını belirtti. Döşeme ustası Davut Taşçı, “Klasik bir koltuk takımının yenilenmesi; kumaşı dahil 3 ila 3 bin 500 liraya çıkıyor, oysa kaliteli bir klasik koltuğu on bin liradan aşağı alamazsınız. En önemlisi de; eski koltukların iskeletleri daha sağlam ve daha kaliteli oluyor, bu nedenle vatandaşlar eski koltuklarını ya eskidiği için veya renk ve deseninden bıktığı için değiştiriyor” dedi.

Yılların ustası Davut Taşçı, “Fabrikasyon mobilyalar fazla dayanmıyor, bu nedenle bir çok vatandaş tarafından tercih edilmiyor ve elindeki koltukları yeni yüz yaptırarak kullanıyorlar. Çekyat ve divan konusunda tam tersi oluyor. Vatandaşlar, divan ve çekyatın yenisini tercih ederken koltuklarını döşeterek yeniliyor” diyerek yaşanan durumu ve talebin sebeplerini özetledi. HABER: AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.