Balıkesir Merhaba Gazetesi

“DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM”

07 Aralık 2019 - 12:17

Sevgili çocuklar bugün “ÇOCUKÇA” sayfamızda Sıdıka Sami Kula Anaokulu öğrencileri yer alıyor. Hayvanları çok sevdiklerini söyleyen minikler, soğuk kış günlerinde sokaktaki hayvanlara yem ve su verilmesinin önemine değindiler.

Evlerinde besledikleri canlı dostlarından bahseden Sıdıka Sami Kula Anaokulu öğrencileri, hayvan sevgisinin neden önemli olduğunu anlattılar. “Onlarla aynı dili konuşmasak da sevgimizi en derinden göstermemiz gerektiğini söyleyen miniklere kulak vermeye hazır mısınız?

Duru Portakal: Evimde hayvan yok ama en sevdiğim hayvan köpek. Köpekler çok tatlı ve sevimli oluyorlar. Bizler hayvanları sevmeli ve korumalıyız. Onlar dertlerini çok anlatamazlar. Bize ne istediklerini söyleyemezler ama onları koruyup kollamalıyız. Hayvanları çok sevmeliyiz.

Rüzgar Kavak: Hayvanları çok seviyorum. Onlarla zaman geçirmek çok keyifli. Mutlu olduklarını görmek, birlikte gezmek çok eğlenceli. Her insan hayvanlara iyi davranmalı. Sokakta korunmasız kalan hayvanlara yem ve su bırakılmalı. Bu sayede açlık çekmelerini önleriz. Hayvan dostlarımızı hep sevmeli ve korumalıyız.

Fatih Seyirateş: Benim evimde evcil hayvanım yok. Maviş vardı ama öldü. Ben hayvanları çok seviyorum. Onlarla zaman geçirmeye bayılıyorum. Herkes bence hayvanlara iyi davranmalı. Onları koruyup kollamalı. Her zaman yanlarında olmalıyız. Sokakta kalan hayvanlar için çok üzülüyorum. Onlara da yemek ve su vermeliyiz. Böylece aç kalmamış olurlar.

Mert Ertürk: Hayvanları çok seviyorum ama evimde hayvan yok. En sevdiğim hayvan kuş. Kuşlar çok sevimli oluyorlar. Cik cik sesleri var. Hem sevimli hem de çok temizler. Kuşların hepsini çok seviyorum. Hepimiz hayvanlara iyi davranmalıyız. Yemeklerini ve sularını da vermeliyiz.

Bilge Çavuş: Evimde kuş ve balık var en sevdiğim hayvan tavşan.  Ben evimdeki kuş ve balıklarıma çok iyi bakıyorum. Belli aralıklarla yemeklerini veriyorum. Onları temizliyorum. Onlarla zaman geçirmek çok eğlenceli. Herkesin en az bir evcil hayvanı olmalı. Ve onlara çok iyi bakmalılar.

Hüseyin Efe Zeybek:  Evimde balık ve kuş var. İkisini de çok seviyorum.      Balıklar daha huzur veriyor. Sürekli yüzüyorlar. Çok tatlılar. Yemlerini attığımda hızla su yüzeyine gelip yemeklerini yiyorlar. Kuş ise sürekli ötüyor. Hareketli ve çok sevimli.

Belinay Altınay: Evimde hayvan yok ama en sevdiğim hayvan kedi. Kediler çok sevimli oluyor. Sahiplerine de çok bağlı oluyor. Beyaz ve renkli gözlü kedileri çok seviyorum.

Deniz Sezer: Evimde kuş var ama en sevdiğim hayvan at. Atların hızla koşmasını seviyorum. Siyah ve kahverengi atlar çok güzeller. Hem de çok hızlılar.

Taha İlklines: Evimde kaplan var ve en sevdiğim hayvan kaplan. Ben hayvanları çok seviyorum. Herkes hayvanlara iyi davranmalı. Onları sevip korumalılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query fonksiyonu çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.