Balıkesir Merhaba Gazetesi

DÜKKÂN SAHİPLERİ MAĞDUR

DÜKKÂN SAHİPLERİ MAĞDUR
22 Nisan 2015 - 0:05

Genel

Kasaplar Mahallesi Atalar Caddesi üzerinde bulunan işyerlerinde viraneliği andıran eski brandalar dükkân sahiplerini mağdur hale getirdi. Özellikle yağmurlu günlerin kâbus haline dönüştüğünü belirten dükkân sahipleri burdan geçen suların kendi eşyalarını çürüttüğünü ve zarar verdiğini belirtti.

Eskimiş brandalardan dolayı çoğu zaman sıkıntılar yaşadıklarını ve yaşanılan sıkıntıların kazançlarını da etkilediği belirten dükkân sahipleri seçim dönemlerinde aldıkları sözlere rağmen bu konu hakkında somut bir adım atılmadığından şikâyetçi. İçinde balık hali, berber, fırın, çay ocakları, lokantaların ve kasaplar mahallesi muhtarlık binasının bulunduğu işyerlerinin sahipleri dükkânlarının önündeki brandaların kendilerine büyük sorun oluşturduğunu belirtti. Özellikle yağmurlu havalarda dükkân sahiplerinin kâbusu haline gelen kullanılmayacak haldeki brandalar, esnafın kazancına da etki ediyor.

Mülkiyeti Büyükşehir’ e Ait

Mülkiyeti hâlihazır da Büyükşehir Belediyesine ait olan dükkânlar hakkında konuşan işyeri sahipleri, dükkânlarının konum itibariyle Altıeylül sınırları içerisinde kaldığını düşünerek, Altıeylül belediyesine müracaat ettiklerini ama belediyenin, işyerlerinin mülkiyetinin Altıeylül belediyesine ait olmadığını belirterek kendilerini Büyükşehir Belediyesine yönlendirdiklerini ve müracaat edilmesine rağmen hala somut bir adımın atılmadığını belirttiler.

Seçim Döneminde Söz verilmiş

Geçtiğimiz Belediye seçimleri öncesi yapılan dükkân ziyaretleri esnasında şu anki mevcut belediye başkanlarının kendilerini ziyaret ederek beraber çay içtiklerini ve dükkânlarında yaşanılan bu sorunun işbaşına geldiklerinde düzeleceğinin sözünü verdiklerini belirten dükkân sahipleri aradan bir yıl geçmesine rağmen hala somut bir adım atılmadığını belirttiler.

Kendi imkânlarıyla brandaların üzerlerine naylon çekerek yağmuru engellemeye çalışan dükkân sahipleri somut bir adım atılmazsa işyerlerinin birer virane haline geleceğini belirttiler. SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.