Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Dünya barışı doğsun’

‘Dünya barışı doğsun’
25 Nisan 2015 - 0:06

Genel

Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi yazılı bir açıklama yaparak, “Bugün bize Ermeni Soykırımı yalanını dayatanlar, dün bize Sevr’i dayatanlardır” dedi. ADD Balıkesir Şubesi açıklamasında “Dün onları dize getirdik. Bugün de dize getirmeliyiz” ifadelerine yer verdi.
ADD Balıkesir Şubesi’nin yaptığı yazılı açıklamada Ermeni soykırımının tarihin çarpıtılması olduğu ifade edilirken, hukuki dayanağının olmadığı belirtildi. “Sevr’le başlatılan oyun Lozan’la çökmüş, soykırım iddiaları, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması sonrasında kurulan güçlü Türkiye Cumhuriyeti karşısında tozlu raflara kaldırılmış, nevarki 1970, özellikle 1980 sonrası, küreselleşmeye zorlanan yeni dünya düzeninde Türkiye Cumhuriyeti ulus devletinin emperyalist batı tarafından yine hedef alınması sürecinde, PKK terörüyle birlikte yeniden önümüze konmuştur. Amaç Sevr’i hortlatmaktır.” denilen açıklamada “Yüzyıllarca bu topraklarda birlikte, kardeşçe yaşamış olan Türklerle Ermenileri;
Osmanlı’nın paylaşılması sürecinde kendi emperyalist emelleri için birbirine düşman eden,
Birinci Dünya Savaşında 9 cephede ve Batı’da Çanakkale’de bize Sevr’i dayatanlarla vatan için savaşan Türkleri, Doğu Anadolu’da bağımsız bir Ermeni devleti kurma vaadi ile kandırıp, Ermeni İhtilal Komiteleri eliyle arkadan vurduran, ve bu trajedinin yaşanmasına neden olan, haçlı zihniyetini, Dünya barışını zedeleyen emperyalizmi, Mahkûm edin.
Mahkûm edin ki Dünya Barışı doğsun.” ifadelerine yer verildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.