Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dünya ekonomisini anlattı

Dünya ekonomisini anlattı
31 Ekim 2014 - 0:11

Genel

 

Rona Yırcalı, Japonya’nın Başkenti Tokyo’da toplanan Dünya Odalar Federasyonu Genel Kurulu’nda dünya ekonomisini değerlendiren bir konuşma yaptı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) Üyesi Rona Yırcalı, Tokyo’da toplanan Dünya Odalar Federasyonu Genel Kurulu’na katılarak, dünya ekonomisi üzerine genel bir değerlendirme yaptı. Aynı zamanda, Yırcalı “Business for Peace” (Barış için Ticaret) ödülü konusunda yapılan çalışmalar ve gelişmeler hakkında da Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verdi. ‘Dünya Odalar Federasyonu’nun (WCF) Yönetim, İcra ve genel kurul üyelerinin yanı sıra Japon hükümet yetkilileri ile Tokyo Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetiminin de hazır bulunduğu toplantıda, dünya genelinde pek çok Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi hazır bulundu.

Toplantının son gününde, 2017 yılında gerçekleşecek olan 10. Dünya Odalar Federasyonu Kongresi için ev sahibi olmaya aday dört ülkenin temsilcileri birer sunum gerçekleştirdi. Dünya Odalar Federasyonu genel kurul toplantısı, toplantının son gecesinde, Tokyo Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Toshio Nakamura’nin katılanlar şerefine verdiği yemek daveti ile son buldu. HABER MERKEZİ 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.