Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

DÜNYA’NIN SIRLARI VE GİZEMLERİ (PİRAMİTLER)

DÜNYA’NIN SIRLARI VE GİZEMLERİ (PİRAMİTLER)
31 Ekim 2014 - 0:09

Genel

Yer küre, insanın ve teknolojinin çözemediği sırlarla doludur. Bu sırların çoğunu YARADAN yer küreyi oluşturur iken koyduğu gibi, bir kısmını da canlıların veya canlılara etki yapan bazı varlıkların koyduğu bilim adamları tarafından kabul görmektedir.

Birkaç gün insanoğlunu yüzyıllardır hayrete düşüren olaylar ve bulgular üzerinde yazalım. Medyumların, kâhinlerin, bilim adamlarının ve arkelog’ların içinden çıkamadığı, sırlarını çözemediği bulgular üzerinde hala çalışılmaktadır. Amerika kıtası yakınındaki bermuda şeytan üçgeni, paskalya adasının sırları, kayıp kıta ATLANTİS, ten bahsedelim. Ayrıca, ufolar, uzaylılar, cadılar, periler, cinler, kurt adamlar, vampirler, şamanlar, Ürdün de bulunan PETRA VADİSİ ve mistik olaylara kısa kısa değinelim.

İşte bu yazımızda Mısır’da bulunan PİRAMİTLERİN birçok sırrından bir ikisini anlatmaya çalışalım. Piramitlerin nasıl yapıldığı çözülemediği gibi, bazı sırlar, PRAMİTLERİN yapılışında saklı durmaktadır. Büyüklü küçüklü olan piramitlerin yapılışı yıldızlarla bağlantılı olduğu sanılmaktadır.

Piramit’lerin en büyüğünün adı KEOPS’ TUR. Keops Piramidinin yaşı tam tespit edilememekle beraber 4500 yıl evvel yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu piramitlerden 10.000 yaşında olanları da vardır. Genellikle 18 sıra taş konup yükseltilerek yapılmıştır. Her taşın ağırlığı 2,5 tondur. Bu taşların kesilerek çıkarıldığı yerden o günkü imkânlarla nasıl getirildiği insan aklını karıştırmaktadır. Piramitlerin içinde değişik yollar vardır. Bu yollarda, mezara kadar, o günkü kralın (firavunun) yaptığı işlerin resimleri bulunmaktadır. Bu resimlerle, doğumundan ölümüne kadar yaptığı işler anlatılmaktadır. Her piramidin içinde bulunan bir ceset hiç mumyalanmadığı halde bozulmadan durmaktadır. Piramitlerdeki deliklerle sağlanan hava dolaşımı, mezarın bulunduğu odayı belirli bir soğuklukta tutmakta ve bu hava dolaşımının nasıl sağlandığını bilim adamları çözememektedir. Kral ve kraliçe odalarının içinde durmak hayati tehlikeye sebep olmakta ve bazı incelemeci kişilerin felç olarak kurtulduğu bilinmektedir.

Pramitlerin en tepesinde bulunan delik enteresandır. Bu delikten giren güneş ışığı, sadece kralın doğduğu ve öldüğü gün, cesede vurmaktadır. Yani Doğduğu gün 15 Aralık ise sadece 15 Aralıkta güneş ışığı odadaki ceset üzerinde görülmektedir. Mısırlıların astronomik bilgide gayet gelişmiş oldukları bilinmekle birlikte, bu doğa olayını piramidin yapılışında nasıl hesaplandığının içinden bugün çıkılamamaktadır. Ayrıca tek göz halindeki bu delik, dünya mason teşkilatlarının işaretidir. Bu işaret MASONLARIN ve firavunların, dünyayı hala devamlı gözlediklerini anlatmaktadır.

Piramitlerden ve firavunlardan esinlenerek alınan TEK GÖZ işareti, dünya mason teşkilatının her ülkede kullandığı beynelmilel bir işarettir ve bütün Amerikan dolarlarının üzerinde bu TEK GÖZ bulunmaktadır. Mason teşkilatlarının nerelerden ilham aldığını ve işaretini tanımanız için yazdım. Bir dolarınız varsa inceleyin. Piramidin tepesindeki tek göz işaretini göreceksiniz. Yarınki yazımızda da BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİNDEN bahsedelim. Hoşça kalın.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.