Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dursunbey’de Çamur Çilesi Çekilmeyecek

Dursunbey’de Çamur Çilesi Çekilmeyecek
06 Aralık 2021 - 18:22

Dursunbey’de Çamur Çilesi Çekilmeyecek

Dursunbey’de doğalgaz ve fiber internet altyapı çalışmaları yaptılar. Dursunbey Belediyesi vatandaş çile çekmesin diyerek 10 günde üstyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediği öğrendiler.

ÜSTYAPI ÇALIŞMASINDA HIZ

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın girişimleri ile ilçede başlayan doğalgaz çalışmalarının ardından, geçtiğimiz ay Ferah mahallesi Karıncalı bölgesinde doğalgaz kazı çalışmaları başlamıştı. Dursunbey Belediyesi öncülüğünde altyapı ile ilgili çalışma yapacak olan AKSA Gaz, BASKİ, UEDAŞ, Türk Telekom kurumları koordineli bir şekilde kazı çalışmalarını tamamladı. İlk etapta bin konuta verilen doğalgaz çalışmaları sonrası üstyapı çalışmaları da hızla başladı.

HEMEN HAREKETE GEÇTİLER

Üstyapı çalışmaları kapsamında ana caddeler ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Dursunbey Şantiyesince kısa sürede asfaltladılar. Ara sokaklarda ise Dursunbey Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AKSA Doğalgaz ve Türk Telekom’un gerçekleştirdiği hat çalışmalarının ardından hemen harekete geçtiklerini ve on gün gibi kısa bir sürede ayrıca üst yapı çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

ÇAMUR ÇİLESİ ÇEKİLMEYECEK

Başkan Bahçavan; “Doğalgaz ve telekom kazı çalışmalarının tamamlandığı Ferah mahallemizde, üstyapı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Ana caddelerimizde gerçekleşen sıcak asfalt onarımları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesine bağlı Dursunbey Şantiyesince tamamlanırken, ayrıca ara sokaklarımızda da parke taşı onarım çalışmaları da Belediyemizce devam ediyor. Vatandaşlarımıza kışın çamur çilesi çektirmeden bu çalışmaları bitirmenin memnuniyetini yaşıyoruz. İnşallah kısa süre sonra da doğalgaz sisteme bağlanarak bu önemli hizmeti hemşehrilerimize sunmuş olacaklar. Bunun yanında internet altyapımızda artık tamamen fiber olarak hemşehrilerimizin hizmetinde olacak” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.