Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Dursunbey’de Ekonomik Ve Sosyal Kalkınma Adımlarına Önem Verdik”

“Dursunbey’de Ekonomik Ve Sosyal Kalkınma Adımlarına Önem Verdik”
13 Ekim 2021 - 16:34

“Dursunbey’de Ekonomik Ve Sosyal Kalkınma Adımlarına Önem Verdik”

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan 7’den 70’e halka dokunmaya devam ediyor.İlçede ekonomik hareketliliğin sağlanması adına atılan adımlarda OSB’deki gelişmeler ve yaşanan değişimle birlikte ilçede sosyal hayata Belediye’nin de katkısı ile canlılık kazandırılıyor.

Etkinliklerle “Daima Birlikteyiz” Deniliyor

Dursunbey’de Belediye’ye bağlı sevgi evinde yaşlıları unutmayan Başkan Bahçavan ekipleriyle birlikte düzenlediği etkinliklerle zaman zaman yaşlıların yanında olmayı sürdürüyor. Belirli günlerde çocuklara özel etkinliklerle de öne çıkan Dursunbey Belediyesi’nin etkinlikleri arasında canlı yaşamına da ayrıca değer verildiği belirtiliyor.

Canlı Yaşamına Önem Verme  Anlattılar

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce geçtiğimiz gün Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde özel bir program yaptılar. Geçici hayvan barınağında çeşitli programlar düzenlenerek hayvan sevgisi üzerine sohbet gerçekleşti. Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve ayrıca çocukların eşlik ettiği programda hayvan sevgisi çocuklara anlattılar.

Bahçavan “İlçemizde doğalgaz çalışmaları 15 Ekim’de başlıyor”

Dursunbey’de Doğalgaz Çalışmalarına da Başlayacaklar.  İlçe merkezimizde kademeli olarak ilerleyecek olan çalışmalarla, 2021 yılı bitmeden bazı bölgelerde temiz enerjiye kavuşmanın hesapları yapılıyor. Abonelik işlemleri de açılarak BALGAZ ofisinde gerçekleştirilecek işlemlerle beraber halka doğalgaz kullanım kolaylığı sağlayacaklar. Konuyla ilgili Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Doğalgaz konusunda bizlere her daim destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e, Balıkesir Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ayrıca Büyükşehir Genel Sekreterimize teşekkür ederim” dedi.

“Kurumlar istihdam için güçlerini birleştirdi”

Altyapı çalışmaları biten Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinde, yer tahsisi yapılan fabrikalar inşaat çalışmalarına başladı. Bazı fabrikaların inşaat aşamasında işçi alımına başlaması sebebi ile önümüzdeki süreçte doğacak iş gücü ihtiyacı için Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ayrıca MÜSİAD ortak hareket etme kararı aldı.Başkan Bahçavan; “Buralarda yetişen öğrencilerin OSB’de istihdamları ile ilgili ortak bir protokol imzaladık. Önümüzdeki günlerde de buradaki öğrencilerimiz, velilerimiz ve ayrıca müdürlerimiz ile birlikte OSB’ye gidip oradaki son gelişmeleri de yerinde görmüş olacağız. Bundan sonraki birlikteliğimizi de bu şekilde sağlamış olacağız” dedi.

Eğitim ve Öğretim Döneminde Belediye Desteği

Dursunbey Belediyesi üniversite öğrencilerinin barınma ve yurt konusunda ihtiyaç duydukları noktalarda yanlarında olabilmek için çalışma yaptı.Çalışma kapsamında belediye ekiperi kendilerine ulaşan öğrencilere yardımcı oluyorlar. Öte yandan 2021-2022 eğitim yılının öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Bahçavan,  20 okulda eğitime başlayan toplam 710 öğrenciye,boyama seti,trafik eğitim puzzle ve maske hediye ettiklerini söylediler. 2014 yılından bugüne okula başlayan öğrencilere ayrıca belediye olarak her zaman destek olduklarının altını çizdi. Nursima Akyürek’in Haberi

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.