Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dursunbey’de öğrencilere fırça

Dursunbey’de öğrencilere fırça
16 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek amacıyla ilçedeki ilk ve orta okul öğrencilerine dış fırçası ve macunu dağıtıyor.
Ağız ve dış sağlığının önemine dikkat çekmek amacı ile Dursunbey Belediyesi  İlçe merkezi ve kırsal mahallerinde ilk ve orta okul öğrencilerine diş fırçası ve macunu dağıtılıyor. Proje, Sabahattin Göndür İlkokulunda Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından başlatıldı.  Başkan Bahçavan’a Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Sabahattin Göndür İlkokulu Müdürü Vasfi Öz ve okul öğretmenleri eşlik etti. Proje kapsamında 7 Bin diş macunu ve diş fırçası dağıtılması hedeflendi.
Öğrencilerle sohbet eden Başkan Bahçavan, öğrencilere dişlerini fırçalayıp fırçalamadıklarını sordu.

ÇOCUKLARIN GÖRÜŞÜNÜ ALDI
Göreve geldiği günden bu yana istişareye önem verdiğini belirten Başkan Bahçavan, miniklerin kendisine tavsiyeleri olup olmadığını da sordu.
Bu konuda öğrencilere ödev veren Başkan Bahçavan, ‘Dursunbey’de Belediye Çalışmaları daha nasıl güzel olabilir’ konusunda tüm sınıfın kümelenerek bu hususta görüş belirtmelerini ve kendisine iletmelerini istedi.
Başkanın bu sorusu üzerine bir öğrenci ayağa kalkarak “Zam yapar mısınız?” dedi. “Kime?” diye cevap veren Başkan Bahçavan’a minik öğrenci ‘Ormancılara’ diye cevap verdi. Bir anda kahkahaya boğulan sınıfa, Başkan Bahçavan Belediye çalışmaları ile ilgili isteklerini yazarak iletmelerini istedi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.