EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Dursunbey’de Ormanlar İçin El Ele

"Orman Benim" Etkinliğiyle Farkındalık Artırıldı

Dursunbey’de Ormanlar İçin El Ele

“Orman Benim” Etkinliğiyle Farkındalık Artırıldı

Dursunbeyde Ormanlar Icin El Ele 4

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından orman yangınlarının önlenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan “Orman Benim” etkinliği, Dursunbey’de de gerçekleştirildi. Dursunbey Kaymakamı Muttalip Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan, Dursunbey Orman İşletme Müdürü Muhammet Solmaz, Alaçam Orman İşletme Müdürü Hasan Kilivar, öğrenciler ve gönüllülerin katılımıyla etkinlik düzenlendi.

Dursunbeyde Ormanlar Icin El Ele 1

Kaymakam Muttali Çetin, yaptığı açılış konuşmasında Dursunbey’deki 2 orman işletmesinin en büyük zenginliğin ormanlar olduğunu vurguladı. Ardından katılımcılarla birlikte Hıdırlık Bölgesinde çevre temizliği yapıldı. Kaymakam Çetin, etkinliğe katılan tüm vatandaşlara ve duyarlı kişilere teşekkür ederek, ormanların korunması ve temiz tutulmasının önemine değindi.

Dursunbeyde Ormanlar Icin El Ele 2

“Orman Benim” etkinliği kapsamında Dursunbey’de gerçekleştirilen temizlik çalışması, orman yangınlarının önlenmesi ve ormanların korunması için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Katılımcılar, ormanların korunması ve doğanın muhafaza edilmesi konusundaki duyarlılıklarını göstererek, çevre temizliği çalışmasına aktif bir şekilde katıldılar.

Dursunbeyde Ormanlar Icin El Ele 3

Orman Sevgisi Havran’da Filizlendi

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu