Balıkesir Merhaba Gazetesi

DURSUNBEY’E YATIRIM RÜZGARI

DURSUNBEY’E YATIRIM RÜZGARI
29
23 Ekim 2018 - 8:30

Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP) üyeleri Dursunbey’de gerçekleşen istişare ve değerlendirme toplantısında buluşarak Dursunbey Belediyesinin konuğu oldular. Toplantının gündeminde pek çok vatandaşa iş kapısı olan OSB vardı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Bursa ve Balıkesir’de faaliyet gösteren Balıkesirliler Derneklerinin bir araya gelerek oluşturdukları Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP)üyeleri 5. toplantılarını Dursunbey’de geçekleştirdi. Dursunbey Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı öncesi Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve İlçe Kaymakamı Emrullah Temizkan’ı makamında ziyaret eden platform üyeleri, birlik ve beraberlik ruhuyla Balıkesir’i hem tanıtmak hem de Balıkesirliler ile birlikte bir güç olmak adına bu dernekleri kurduklarını söylediler. Platform üyelerini Dursunbey’de ağırlamaktan şeref duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, BALDEP Başkanı Salih Sağıroğlu’na da Dursunbey’e göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti. Belediye ve Kaymakamlık ziyaretlerinin ardından Balat otelde gerçekleşen istişare ve değerlendirme toplantısına geçen platform üyeleri, BALDEP’in çalışmaları ve yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulundular.

DURSUNBEY OSB’YE YATIRIMCI AKINI

Yaklaşık dört saat süren toplantının ikinci bölümüne katılan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Türkiye’nin birçok ilinde bulunan bu derneklerin Balıkesir için çok önemli olduğunu ve bu illerde bulunan Balıkesirlilerin mutlaka derneklere üye olmaları gerektiğini söyledi. Dursunbey’de gerçekleşen Belediye çalışmaları ve istihdam çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Bahçavan, ilçeye kurulacak olan OSB ile ilgili birçok yatırımcı ile temas halinde olduklarını açıkladı. Bu süreçte bu tür derneklerden de destek isteyeceklerini söyleyen Başkan Bahçavan, Dursunbey’in yakın gelecekte Balıkesir’in parlayan yıldızı olacağını da vurguladı.

BAHÇAVAN ‘’OSB İSTİHDAM KAPISI’’

Dursunbey’de kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin ilçeye katkılarına vurgu yapan Başkan Bahçavan; ‘’İlçemizde bulunan Organize Sanayi Bölgesi pek çok vatandaşımız için iş ve istihdam kapısı. Üretimin en iyi koşullarda sağlandığı Organize Sanayi Bölgemize, her geçen gün yatırımcıların ilgisi artıyor. Ulaşım ve ham madde çeşitliliği sayesinde ilçemiz sanayinin çok rahat gelişebileceği bir destinasyon. Ben yatırımcıları Dursunbey’e davet ediyorum’’ ifadelerini kullandı.Toplantı sonrası Sevgi evini ziyaret eden platform üyeleri, daha sonra UNESCO tarafından Kültürel miras seçilen Barana gecelerine konuk oldular. Dursunbey’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden BALDEP Başkanı Salih Sağıroğlu, misafirperverliği ve yoğun ilgisinden dolayı Başkan Ramazan Bahçavan’a teşekkür ettiklerini belirtti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.