Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dursunbey’e yeni stad

Dursunbey’e yeni stad
03 Mart 2015 - 0:02

Genel

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Dursunbey’de yapacağı stad için ölçüm ve sınır çalışmaları başlatıldı. Gençlih Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan stadın yapılacağı yerde incelemelerde bulundu, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan stad yapımı için ayrılan parayı İl Müdürlüğüne aktarılmasını sağlayan Bahçavan ile görüşen İlhan Arslan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli stad yapılacak alanda incelemelerde bulundular. Yeni stadın tribün ve saha alanının oturacağı yeri belirleyen heyet, çalışmaların bir an önce başlaması için görüş alışverişinde bulundu. Bölgenin aplikasyon ölçümlerini de yaptıran heyet daha sonra Dursunbey Belediyesi’ne geçerek, belediye mühendisleri ile bilgi alışverişi yaptılar.

Başkan Bahçavan eski stadın hastane için tahsis edilmesinin ardından stadın ilçede Dursunbeyspor ve gençler için ihtiyaç haline geldiğini belirterek, “stadımızın bir an önce yapılabilmesi için Ankara’da bir takım ziyaretler gerçekleştirdik. Bunun neticesinde Bakanlık yetkilileri stadın yapımı için İl Müdürlüğüne para aktardılar.” dedi. Önümüzdeki günlerde stad ihalesinin yapılacağını da sözlerine ekleyen Bahçavan, ihalenin ardından stadın 120 gün içinde bitirileceğini, bu süreçten önce de belediye olarak bölgede sondaj, düzleme ve yer açma çalışması başlatacaklarını belirtti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.