Balıkesir Merhaba Gazetesi

DURUN! O FARKLI

DURUN! O FARKLI
11 Mayıs 2016 - 0:03

Genel

DURUN! O FARKLI

Necatibey Eğitim Fakültesi, bilimsel niteliği ve sosyal sorumluluk bilinciyle Balıkesir’de eğitim konusunda bir konferansa daha imza attı.

Karesi Alişuuri İlkokulu ile birlikte gerçekleştiren konferansın konusu ‘Disleksi de neymiş? Adıyla konuşmacı Doç.Dr Macid Ayhan Melekoğlu’nun anlatımı ile dile getirildi. ” Farklı Çocuğu Fark et ” Projesi kapsamında Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği son sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlendi.

“DİSLEKSİ BİR HASTALIK DEĞİL”

12 yaşındaki oğlu Osman Binici disleksili olan 3 çocuk annesi Nazan Binici, disleksi ile oğlu henüz ilkokul birinci sınıftayken tanıştıklarını belirterek, şöyle dedi: “Ders çalışmakta, sorumluluk almakta zorlanıyor, öğrenme güçlüğü yaşıyordu. Okulda yaşıtlarından çok gerideydi. ‘Acaba sorun bizde mi?’ diyerek öğretmenler tuttuk, oğlumu etüt merkezlerine gönderdik. Daha sonra öğrenme güçlüğü sorunu olduğunu öğrendik. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine başvurduk. Öğretmenlerden ayda 8 saat ders aldırmaya başladık. Matematik, İngilizce dersleri alıyor şu anda, çok ilerleme kaydettik. Sınıfını yakalamaya başladı.” Disleksinin bir hastalık olmadığını ifade eden Binici, “Farkında olup çocuğunuzla daha fazla ilgilenmeniz gereken bir durum” sözlerine yer verdi. Semra Aman Akyürek

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.