Balıkesir Merhaba Gazetesi

DÜŞTÜK AMA ÜZÜLMEDİK

DÜŞTÜK AMA ÜZÜLMEDİK
25 Mart 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Bölgesel Amatör 8. Grup’ta mücadele eden futbol takımımız matematiksel olarak küme düşmüş olabilir. Ancak buna üzüldük dersek yalan olur. Biz yönetim olarak tüm imkanları sunduk. Takım küme düştü sayılır. Geçen hafta Erdekspor yenilgisi ve bu hafta kendi evimizde Yeni Çanspor yenilgisi aradaki puan farkını kapatıp kümede kalmak mucize sayılır. Biz mucizeye değil başarıya kilitlenmiş bir yönetimiz.

Sporcularımızın her branşına önem veriyoruz ve başarı istiyoruz. Futbola önem verdik, gençler yüzümüzü güldürdü. U 14, U17 ve U19 futbol takımlarımız İl biricisi olmayı başardı. Bunlar da futbolcu. Kendi yaş guruplarında başarıyı yakalıyorlarsa büyükler de aynı şeyi yapmalıydı. U 17 futbol takımımız, 1- 6 Nisan tarihlerinde  Kütahya’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılıyor. Bu takımın olduğu kadar Balıkesir’in de gururu  olmalıdır” dedi. Yusuf Hocaoğlu, “Belediyespor olarak yola çıkarken Balıkesirspor  markasını hiç göz ardı etmedik, edemezdik.

Böyle bir marka varken yarışçı olmanın anlamı yoktu. Belediyespor olarak tabi ki futbola önem vereceğiz ancak yarışmacı değil yetiştirici olacağız. Biz hiçbir zaman Belediyespor – Balıkesirspor rekabetini düşünmedik ve düşünmeyiz de. Elimizde U 17 futbol takımı gibi bir cevher var. Bu gençlerimizin tümünü istesinler düşünmeden veririz. Bizim amacımız Belediyespor’u yaşatmak ve Balıkesirspor’u zirveye taşımak olacak. Biz  Balıkesirspor’un alt yapısı olacağız” dedi. Yusuf Hocaoğlu, “Avrupa’da 18 yaşında gençler milli takımda oynuyor. Bizim istediğimiz de 18 – 19 yaşında  gençlerimizin Balıkesirspor formasını terletmesi” diyerek, “Balıkesir’i bir futbol şehri yapmanın yanı sıra diğer branşlarda da ismini duyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.