Balıkesir Merhaba Gazetesi

DUYARLILIĞIN BU KADARINADA PES DEDİRTTİ

DUYARLILIĞIN BU KADARINADA PES DEDİRTTİ
25 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Altıeylül Belediyesi tarafından Görme engellilere özel hazırlanmış çikolata kutuların da ki ‘Altıeylül’ yazısı kabartmalı oluşu ile dikkat çekti. ‘‘Bizi düşünerek yapılmış’’ diyen görme engellilerin mutlu olduğu programda Kafaoğlu’nun duyarlılığı da ayrı takdir topladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe’nin program boyunca her türlü etkinlikte gösterdiği büyük gayret bu programda da öne çıktı.Dernek Başkanı Salih.M. Aslan programa katkısı için Başkan Kafaoğlu ve ekibine teşekkür etti.

ÖRGÜT İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI
Türkiye Görme Engelliler Derneği Örgüt İçi Eğitim Seminerleri”nin 5’ncisi Otel Basri’de geçtiğimiz gün başladı. Örgüt içi eğitim seminerlerinin açılış seminer programına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe’de katıldı.
Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Ahmet Cantürk ve görme engellilerin de yer aldığı toplantıda konuşan Görme Engelliler Derneği Başkanı Salih Mehmet Aslan “Eğitim seminerleri dernekçiliğin ülkemizin çeşitli illerinden gelen görme engelle katılımcılara en güncel bilgilerle anlatılarak, geleceğin sivil toplum yöneticilerinin yetiştirilmesi, engellilerin haklarının neler olduğunu bilerek toplumla eşitlik ilkeleri çerçevesinde kaynaşması ve birlikte mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Yerel yönetimleri olarak engellilerin engellerini kaldıracağız. Yaşadığımız bölgelerde engelliler ile ilgili ne kadar engel varsa onları kaldıracağız ve bu konuda ciddi mesafe kat ediyoruz. Altıeylül Belediyesi olarak Dünya Baston Günü’nde baston ve tablet dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Biz insanların mutluluğu için varız. İnsanların mutluluğu için her projenin altına imza atamaya hazırız” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin de Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un her zaman engellilerin yanında olduğunu hatırlattı. Şahin yerel yönetimler olarak engellilerin şehir içinde engelsiz bir biçimde hayatlarını sürdürebilmeleri için projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Ahmet Cantürk de yerel yöneticileri aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Belediye Başkanına teşekkür etti.

KAFAOĞLU’NDAN ANLAMLI HEDİYE
Yerel yönetim olarak engelli bireylerin her konuda yanlarında olduğunu belirten Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun duyarlılığı programa katılan aileleri şaşırttı. Misafirler için yapılan görme engellilere özel hazırlanmış çikolata kutuların da ki Altıeylül yazısı dikkat çekti. ‘‘Bizi düşünerek yapılmış’’ diyen görme engellilerin mutlu olduğu programda Kafaoğlunun duyarlılığı da ayrı takdir topladı.

HABER: SERMİN ESEN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.