Balıkesir Merhaba Gazetesi

E-Devlette Yeni Hizmet Büyük İlgi Görüyor

E-Devlette Yeni Hizmet Büyük İlgi Görüyor
31 Temmuz 2022 - 17:16

E-Devlette Yeni Hizmet Büyük İlgi Görüyor

 

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak için yeni bir hizmeti hayata geçirdi.

 

Bakanlık, “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti’ni” e-Devlet kapısında açtı. Yeni hizmet, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin tek bir sayfada görülebilmesine imkan sağlıyor. Ancak, Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet’teki sayfada yer alacak.

Nöbetçi Eczaneler Artık e-Devlet’te

Ayrıca, Vatandaşlar, burada nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra, konum bilgilerine de kolaylıkla erişiyor. Uygulama ülke genelinde kısa süre içinde büyük ilgi gördü. TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, uygulamada, “Yeni Eklenen Hizmetler” bölümünde yer alıyor. Uygulamayı kullanmak için, e-Devlet uygulamasının arama motorundan “TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” yazmak yeterli.

Tek Adımla Sayfayı Açmak Mümkün

Ayrıca, Söz konusu hizmeti, uygulamadaki “Favori Hizmetlerim” bölümüne ekleyenler ise sayfayı tek adımla açabilecek. Dahası, Vatandaşlara, bilgisayar dışında, cep telefonlarına ücretsiz indirilebilen e-Devlet uygulamasından da bu hizmete erişme olanağı sağladı. Sağlık Bakanlığı, TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmetiyle, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin bilgilerinin en güncel şekilde, aynı mecrada toplanması sağladı.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.