Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ece Erken Altıeylül’ün çevre etkinliğine katıldı

Ece Erken Altıeylül’ün çevre etkinliğine katıldı
21 Kasım 2014 - 0:15

Genel

Sanatçı Ece Erken, belediye yetkilileri ile birlikte okullarda öğrencilere geri dönüşüm kutuları dağıttı. En çok geri dönüşüm malzemesi toplayan okul, bilgisayar kazanacak.

Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği ‘Geri Dönüşüm ve Çevre Etkinlikleri’ne katılan sanatçı Ece Erken, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray ile birlikte Altıeylül Ortaokulu, Burhan Erdayı İlkokulu ve Gazi Osman Paşa Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilere geri dönüşüm kutuları dağıttı. Öğrencilere, çevre sorunları ile ilgili bilgiler verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Eray, Altıeylül ilçesinde ilkokul, ortaokul ve liselere geri dönüşüm kutuları dağıttıklarını, yarı yıl tatili öncesinde en çok geri dönüşüm toplayan okula bir adet bilgisayar hediye edeceklerini söyledi.

ECE ERKEN’E TEMA ROZETİ

Altıeylül Belediyesi’nin üç okulda gerçekleştirdiği; “Geri Dönüşüm ve Çevre Etkinlikleri”ne, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ayşin Şirvancı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, BAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhanettin Farizoğlu, TEMA Balıkesir Başkanı Korhan Yakut, Genç TEMA Başkanı Selim Güneş, ÇEKÜD İl Temsilcisi Çetin Akkırman, Öznak Geri Dönüşüm Firma Yetkilisi İdil Çamur, Hacıilbey Mahallesi Muhtarı Mustafa Deniz ve öğrenciler katıldı. Sanatçı Ece Erken okullarda öğrencilerle bir araya geldi, çevre konusunda öğrencilere bilgi verdi. TEMA Başkanı Korhan Yakut, Sanatçı Ece Erken’e TEMA rozeti taktı.Sanatçı Ece Erken, okul ziyaretlerinde öğrencilerden anne-babalarını çevre konusunda bilinçlendirmelerini istedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.