Balıkesir Merhaba Gazetesi

EDİP BEY’İN PROJELERİ, LOBİLER VE BALIKESİRSPOR

EDİP BEY’İN PROJELERİ, LOBİLER VE BALIKESİRSPOR
19 Kasım 2014 - 0:05

Genel

EDİP BEY’İN PROJELERİ, LOBİLER VE BALIKESİRSPOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın A.Edip Uğur; şov ve makyaja yönelik projelerden ziyade, halkın huzur ve mutluluğunu esas alan projeleri hizmete açıyor.

Geçen hafta içinde düzenlenen törenlerle Balıkesir’in hizmetine sunduğu iki proje üzerinde durmak istiyorum bugün.

Bunlardan biri, Gaziosmanpaşa ile Plevne Mahallesi’ni birbirine bağlayan ALT GEÇİT projesi, diğeri ise, Balıkesir’li gençlerin sportif faaliyetlerini geliştirmek amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca “DESTEK BİZDEN, OYNAMAK SİZDEN” adıyla düzenlenen ve önceki gün Kurtdereli Kapalı Spor salonunda oynanan final maçıyla sonuçlanan Balıkesir Mahalli Lig Futbol Turnuvası.

Her iki proje de Balıkesir’de ilk kez halkın istifadesine sunuldu. Hatta, “DESTEK BİZDEN, OYNAMAK SİZDEN” projesi Türkiye’de uygulanan ilk proje.

Biri “ulaşım”, diğeri “spor” alanında şehrimize yenilikler getiriyor. Böyle yeniliklere imza atanları, siyasi görüş ve düşüncelerine bakılmaksızın alkışlamak ve Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur başta olmak üzere, emeği geçen tüm yönetici ve çalışanları kutlamak lazım.

Şimdi gelelim, Balıkesirspor’u şahsi çıkarları uğruna kullanmaya çalışan LOBİ’cilere…

Ne yazık ki; hala Balıkesir’de, şahsi çıkarlarını, toplum çıkarlarının üzerinde görüp toplumu yanlış yönlendirmeye çalışan “lobiler”, besledikleri “taşeronlar” vasıtasıyla Balıkesir’in gelişip büyümesinin önünde “engelleyici unsur” olmaya devam ediyorlar.

Balıkesirspor’un Süper lig’e çıkması için Edip Bey’in verdiği maddi ve manevi destek karşısında “köşe bucak kaçanların, bugün, bazı yandaş gazete ve sosyal medya aracılığıyla, Lig’deki kötü başarısızlığın faturasını Sayın Uğur’a ve dolayısıyla Ak Parti’ye çıkarmaya çalışıyorlar.

Balıkesir halkı, böyle basit ayak oyunlarına zerre kadar prim vermez.

Çünkü, şahsi çıkarları için, Balıkesir’i parselleyip, şehir trafiğini çekilemez hale getirenleri, halk çok ama çok iyi tanıyor.

Balıkesir şehrini, Balıkesir’e dar edenlere sesleniyorum

Yeter artık, biraz da Balıkesir’i düşünün. Şehrin, ortak değerlerini çıkarlarınıza alet etmekten vazgeçin. Bunu da yapamıyorsanız Balıkesir’in yakasından düşün…

BALIKESİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BAŞARIDA KARARLI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarıya odaklı çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Somada meydana gelen talihsiz maden faciasında hayatını kaybedenlerin yakınlarını rehabilite çalışmalarına katılan rehberlik öğretmenlerine verilen ödül töreninde konuşan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Soma’da hayatını kaybedenlerin yardımına koşarak giden ve görevlerini başarıyla yürüten öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Nabi Avcı tarafından ödüllendirilmişlerdir. Bu başarılarından onur ve gurur duyduk” diyerek Balıkesir ilinden Soma’ya giden Rehberlik Öğretmen ve yöneticilerini kendisi de birer plaket vererek ödüllendirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandığı günden bugüne Balıkesir’deki Eğitim ve Öğretim çıtasını yükseltmeye yönelik başarılı çalışmalar sergileyen İl Müdürü Yusuf Cengiz, “ekip ruhu” içinde çalışmanın önemine işaret ederek, Eğitim-Öğretim çıtasını daha da yükseklere taşımanın gayreti içinde olacaklarının müjdesini verdi.

 

AK PARTİ BALIKESİR İL BAŞKANI KİM OLACAK?

      Balıkesir İlçe Kongrelerini tamamlayan Balıkesir Ak Parti Teşkilatı 30 Kasım’da Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştireceği kongre ile İl Başkan ve yönetimini belirleyecek.

     İlçe Kongrelerini, parti içi çekişmeleri bir kenara bırakıp, istişareler sonucu büyük bir olgunluk içinde tamamlayan Ak Parti Teşkilatı, bir aksilik olmazsa İl Başkanlığı seçimlerini de aynı yolu izleyecek.

     Şimdilik, herhangi bir aday üzerinde anlaşma sağlanmış değil. Daha doğrusu, isimlendirme konusu henüz masaya yatırılmamış…

     Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Dinçer Orkan, İşadamı Özkan Savran ile Altıeylül İlçe eski Başkanı Av. Hasan Şafak’ın isimleri geçiyor kulislerde…

     Bu isimlerin üçü de, gerek bilgi ve becerileri, gerekse siyasi deneyimleri konusunda İl Başkanlığı yapabilecek kapasiteye sahip olduklarına inanıyorum,

     Kimin İl Başkanı olacağını bilmiyorum. Ancak, bu üç isimden birinin seçileceğinden zerre kadar şüphe duymadığımı belirtmek istiyorum.

     Siyasette daima açık kapı vardır. Bunu da göz ardı etmenin bir anlamı yok.

     Siyaseti, “buz üstünde kayma sanatı” şeklinde yorumlayanların kulakları çınlasın…

Balıkesir’in gür ve gerçek sesi “Büyükşehir MERHABA” Gazetesi’nin değerli okurları, bugünkü yazılarıma başlamadan önce, rahatsızlığım nedeniyle Pazartesi günü sizlerle birlikte olamadığımın üzüntüsü içinde sizlerden özür diliyorum.       

      

      

      

      

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.