Balıkesir Merhaba Gazetesi

EDİP UĞUR’DA MİLLETVEKİLİYDİ

EDİP UĞUR’DA MİLLETVEKİLİYDİ
16 Aralık 2014 - 0:17

Genel

AK Parti’de ilçelerde vekillere ulaşılamadığını belirten bazı meclis üyeleri aradığımızda telefona cevap vermeyi bırakın geri dönüş bile yapmıyorlar diyorlar.

25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) üyelerinin seçiminin yapılacağı 2015 Türkiye milletvekili seçimlerinin 14 Haziran 2015 Pazar günü yapılması planlanıyor. Seçimler yaklaşırken milletvekillerine sitemde bulunan bazı partililer ve vatandaşlar seçim döneminde ortalıklarda görünen Balıkesir Milletvekillerine tepkili.

Çok partili hayata geçilen 1946 yılından itibaren milletvekili seçimleri, erken milletvekili seçimleri gibi olağanüstü durumlar ve dönemler hariç genel olarak Haziran ayının ikinci haftasına denk gelen Pazar günü yapılıyor. Balıkesir’de milletvekillerine ulaşabilmenin mümkün olmadığını ve bırakın telefonu yüzünü dahi hiç görmedik diyen vatandaşlar Milletvekillerinin milletin içinde olması gerekliliğini ve seçildikten sonra bunun unutulmaması ‘’Milletin vekili’’ adının yerini bulmasını bekliyor.

‘’ARADIĞINIZ KİŞİYE ULAŞILAMIYOR ‘’ 2015’DE TEKRAR DENEYİN

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’da milletvekilliği yaptı ama hep ulaşırdık diyen ve isminin açıklanmasını istemeyen meclis üyelerinden bazıları’ Şimdi Belediye Başkanı oldu yine ulaşıyoruz diyerek, mevcut AK Partili vekillere kızgın olduklarını söylediler. Tülay Babuşçu’yu kaç kez aradım fakat bir kez bile telefon açılmadı . Seçim döneminde geliyor. Halk gibi bizde o zamanlarda görüyoruz. İşimiz var söyleyeceğiz. Halkı dinliyoruz söylediklerini ileteceğiz ama nafile diye sitemde bulundular. Milletvekili seçimleri takvimini belirleyecek kurum ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK). Yüksek Seçim Kurulu, 2015 milletvekili seçimleri ne zaman yapılacak sorusuna, 2015 milletvekili seçimlerinin yapılmasının planlandığı ay yaklaşınca cevap verecek. YSK, seçim kampanyalarına hazırlık çerçevesinde genel olarak seçim tarihlerini ay ve gün olarak yaklaşık 3-4 ay önce belirleyip ilan ediyor. Kararın Resmî Gazete’de yayınlanmasından sonra genel seçim tarihi kesinleşmiş oluyor. Milletvekili olacak yeni adaylara ve vekillere seslenen bazı meclis üyeleri ‘Milletvekili olacaklarsa milletin gerçekten vekili olsunlar’ diyor. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.