Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit Belediyesi Kar Kış Vatandaşın Yanında

Edremit Belediyesi Kar Kış Vatandaşın Yanında
16 Şubat 2021 - 15:22

Edremit Belediyesi Kar Kış Vatandaşın Yanında

Edremit ilçesinde son günlerde etkili olan kar yağışı Kazdağları’nı beyaza bürüdü.

Edremit Belediyesi bölgede olumsuz bir durum yaşanmaması için 24 saat görevine devam ederken Özel Kalem Müdürü ve Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, dünya harikası Kazdağları’nın kış turizmi açısından önemli bir alternatif olabileceğini vurguladı.

İLÇEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Edremit ilçesinde etkili olan kar yağışı ile dünya harikası Kazdağları beyaz örtüye büründü. Edremit ilçesi ile Çanakkale’nin Yenice ilçesini birbirine bağlayan karayolunda ulaşımın aksamamı için Karayolları ve Belediye ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

KUMANYA DAĞITTILAR

Edremit Belediyesi yol açma ve kar temizleme çalışmalarının yanı sıra yolda kalan sürücülere, Hanlar bölgesinde ki dağ evlerinde kalan vatandaşlara günün 24 saat hizmeti ayağına götürüyor. Sokak hayvanları içinde mama ve yiyecek dağıtımı yapılıyor.  Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ömer Güçlü, Park ve Bahçeler Müdürü Yusuf Madanoğlu ve ekipler Kazdağları’nın Hanlar bölgesinde Edremit-Yenice yolunda mahsur kalan sürücülere kumanya dağıttı.  Ayrıca Canlı, Güçlü ve Madanoğlu öncülüğünde ekipler Hanlar bölgesinde ki dağ evlerinde ki vatandaşlar da ziyaret edilerek temel ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı oldular. Ekipler yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları içinde devam eden yiyecek dağıtımını daha sık hale getirdiler

KIŞ TURİZMİ VURGUSU

Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, yaptığı açıklamada kış turizmine vurgu yaptı. “Edremit’imiz denizi, termalleri ve dünyada tanınan ülkemizin marka değelerinden olan Kazdağları ile dört mevsim bir arada yaşandığı bir kent. Kazdağlarımız özellikle kış turizminde önemli bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Edremit Belediyesi olarak kış turizminin de daha aktif hale gelebilmesi için Başkanımız Selman Hasan Arslan öncülüğünde gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

EDREMİT BELEDİYESİ GÖREV BAŞINDA

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Canlı, “Bugün dünyanın tanıdığı ülkemizde marka halinde olan Kazdağları hanlar bölgesindeyiz. Hanlar bölgesi yaklaşık iki gündür yoğun bir kar yağışıyla birlikte ulaşımın aksadığı noktalar oldu. Belediyemiz Fen İşleri ekipleri birlikte koordineli olarak burada yaptığı çalışma sonucunda 24 saatin sonunda yollar açıldı. Bölgeye gelirken tırların yolda aksaması olmuş onlara yardım ediyor belediye ekiplerimiz. Vatandaşla belediye ekiplerimiz koordineli olarak insanlara yardım etmeye çalışıyorlar. Hanlar bölgesinde yaşam olan birkaç eve de geldik. Burada yaşayan vatandaşlarımıza hijyen kurallarına uygun belediyede hazırladığımız temel ihtiyaç malzemelerini verdik ve Başkanımızın selamlarını ilettik” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.