Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit Belediyesi’nin Zeytinleri Hasat Ediliyor

Edremit Belediyesi’nin Zeytinleri Hasat Ediliyor
30 Kasım 2022 - 17:03

Edremit Belediyesi’nin Zeytinleri Hasat Ediliyor

 

Edremit Belediyesi kendi tarlalarındaki zeytinleri kendisi hasat ediyor. Edremit Beled,ye Başkanı Selman Hasan Arslan ‘’Tarımsal faaliyetlere çok önem veriyoruz’’dedi.

 

Birinci Elden Tüketiciye

Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinin başında gelen Edremit ilçesinde zeytin hasat telaşı yaşanırken Edremit Belediyesi de bünyesindeki zeytinleri toplayarak elde edilen kaliteli zeytinyağlarını birinci elden tüketiciye ulaştırıyor.

Edremit Marka ve Güvencesiyle

Edremit Belediyesi Tarımsal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler farklı yerlerdeki arazilerde hasada devam ediyor. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da hasatta çalışan zeytin işçilerini ziyaret etti. Çalışanlara kolaylıklar dileyen Başkan Arslan, elde edilen zeytinyağlarının Edremit Belediyesi markası ve güvencesi ile tüketiciye sunulduğunu kaydetti.

 

 

İnternette de Satışa Sunuluyor

Belediyeye ait 61 bin ağaçtan toplanan zeytinler TARİŞ Zeytinyağı Fabrikası’na ulaştırılıyor. Zeytinyağı fabrikasındaki işlemlerden sonra 15 bin ile 18 bin kilogram arası zeytinyağı elde edilecek. Elde edilen zeytinyağları İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından paketlenerek Edremit Belediyesi markası altında internette satışa sunuluyor.

‘’Güzel Edremitim’’

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, temel belediyecilik görevlerinin yanı sıra tarımsal faaliyetlere çok önem verdiklerini belirtti. Ayrıca Başkan Arslan  “Güzel Edremit’imiz (3T) turizmin, ticaretin ve tarımın merkezi olacak demiştik. Edremit’imiz Türkiye’nin en önemli zeytinyağı üretim merkezilerinden dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının elde edildiği ende coğrafyalardan birisi. Belediyemize ait tarlalarda hasadı kendimiz yapıyoruz’ ’diye konuştu.

Başkan Arslan; ‘’Bu yıl yaklaşık 61 bin ağaçtan 18 bin kilograma yakın yağ elde etmeyi bekliyoruz. Edremit Belediyesi markası ve güvencesi ile tüketiciye sunacağız” dedi. Başkan Arslan, daha sonra çalışan zeytin işçilerini ziyaret ederek emek verenlere teşekkür etti.

-Yoldaş Kocaer

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.