Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit Otogarı’nda Yenilenme Zamanı

Edremit Otogarı’nda Yenilenme Zamanı
13 Ekim 2021 - 13:41

Edremit Otogarı’nda Yenilenme Zamanı

İnsan odaklı belediyecilik anlayışı ile proje ve yatırımlarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 14 bin 160 metrekare alana sahip olan Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminalini yeniliyor. Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. tarafından gerçekleştirilen yeni projeyle; terminal, gişeleri, peronları, iç ve ayrıca dış mekânıyla baştan aşağı modern bir görünüme kavuşturacaklar.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bakımsız ve ihtiyaçları karşılayamaz hale gelen Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminaline daha modern ve konforlu bir görünüm kazandıracak yenileme projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında; 2 bin 100 metrekare kapalı alana sahip olan ve ayrıca kullanım ömrünü tamamlamış iç mekân yenileyecekler.

HER AYRINTI DÜŞÜNDÜLER

11 bin 460 metrekarelik açık alanda ise yapılacak altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında otobüs peronları, bekleme alanları ve zemin yenileyecekler.

Yaklaşık 31 yıldır yurtiçi ve yurtdışından milyonlarca insana hizmet eden Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ayrıca Balıkesir hak ettiği otogara kavuşmuş olacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.