Balıkesir Merhaba Gazetesi

EDREMİT TARİHİ PIRASA CAMİ İBADETE AÇILIYOR

EDREMİT TARİHİ PIRASA CAMİ İBADETE AÇILIYOR
09 Eylül 2020 - 15:10

EDREMİT TARİHİ PIRASA CAMİ İBADETE AÇILIYOR

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’in çabaları sayesinde restorasyonu hızlandırılan Cami’nin açılacak olmasından bölge halkı da memnun.

Edremit, tarihi Pırasa Cami (Pazarlık Cami) restorasyon çalışmalarının ardından ibadete açılıyor.

1910 yılında inşa edilen Pazarlık Camii, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilmeye başlanmış, ancak müteahhitlerin işi yarım bırakmaları gibi yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı, yıllardır süren tadilat bir türlü bitirilememişti.

Canbey Sürece Müdahil Oldu

Sürece müdahil olup çalışmaların tamamlanmasını yakından takip eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey yaptığı değerlendirmede; “Edremit’te tarihi öneme sahip olan, halk arasında Pırasa Camii olarak da bilinen Pazarlık Camii’ni, yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından ibadete açıyoruz”dedi.

Emeğe Geçen Herkese Teşekkür

Restorasyon sürecinde yaşanan sıkıntıları aştıklarını ifade eden Canbey, “İşi yarıda bırakıp giden müteahhitler gibi bazı aksaklıklar olmuş. Yaşanan olumsuzluklar nedeni ile tıkanan süreci, gerek Ankara’da gerekse ilimizde yakından takip ederek, konuya müdahil olduk. Hamdolsun geldiğimiz nokta itibariyle camimizi tamamlayarak ibadete açıyoruz.  Bu bağlamda başta Vakıflar bölge müdürlüğümüz ve müftülüğümüz olmak üzere böyle güzide bir camiinin ihyası noktasında emek veren herkese, hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Edremitimize ve Balıkesirimize hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.