YaşamGündemİlçe Haberleri

Edremit TDİOSB: Yeni Bir Merkez Olmaya Hazırlanıyor

Balıkesir'in Edremit ilçesinde bulunan Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi'nde (TDİOSB) altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Edremit TDİOSB: Yeni Bir Merkez Olmaya Hazırlanıyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi’nde (TDİOSB) altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Edremit TDİOSB, katma değerli tarımsal üretime büyük ivme kazandırarak yerel ekonomiye önemli bir katkı sağlayacak. Ayrıca, sera altı genel bitkisel üretim yapısıyla birlikte birçok yan sektöre de hayat verecek.

Edremit TDİOSB’de seraların altyapı yapım işleri başlatıldı ve bu çalışmaların yıl sonuna kadar hızla tamamlanması planlanıyor. Edremit TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, organize sanayi bölgesindeki şantiye alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Edremit Tdi̇osb: Yeni Bir Merkez Olmaya Hazırlanıyor
Tdi̇osb

64 hektarlık alanda 37 adet parselin bulunduğu organize sanayi bölgesinde, altyapı, jeotermal ısıtma sistemi ve elektrik dağıtım şebekesi yapımıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Kaymakam Odabaş, Edremit TDİOSB’nin önemli bir istihdam alanı oluşturacağını vurgulayarak, ilçede istihdam noktasında önemli bir açığı kapatacağını ve üreten, katma değer oluşturan bir ekonomik değer olarak bölgeye ve ile hizmet edeceğini ifade etti.

 

İHA

Burhaniye Belediyesi’nden Çevre Dostu Girişim

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu