Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’e komşu ziyareti

Edremit’e komşu ziyareti
20 Kasım 2014 - 0:13

Genel

Midilli Adası Ticaret Odası yöneticileri ve turizmcilerden oluşan heyet Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti. Ziyarette, iki şehir arasındaki iyi ilişkiler ve gümrük kapısı konuşuldu.

Edremit Belediyesi’nin Yunanistan’ın Lesvos (Midilli) Adası’ndan konukları vardı. Midilli Adası Ticaret Odası Başkan Vekili Mirsinias Evengelos, Molivos Turizm Derneği Başkanı Nikos Molvalis ve Lesvos Belediyesi yetkililerinden oluşan heyet, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti.

Ziyarette komşuluk ilişkileri, karşılıklı ticari ilişkiler konuşuldu.  Belediye Başkanı Kamil Saka, aynı denize kıyısı  olan iki komşu kentin sosyal ve kültürel anlamda bir birine çok yakın olduğunu belirterek, bu yakınlığın ticaret ve iş ilişkileri anlamında ekonomik olarak da geliştirilmesinin sağlayacağı yararlara dikkat çekti. Başkan Saka, gümrük kapılarının önemine vurgu yaparak; Edremit Deniz Hudut Kapısı’nın yeniden açılması için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Lesvos (Midilli) Adası Ticaret Odası Başkan Vekili Mirsinias Evengelos, “Aynı havayı soluyor, aynı denizi kullanıyor, aynı iklimi yaşıyoruz. Bizler aslında birbirimize çok yakınız. Bu yakınlığı gerçek hale getirebilmek için karşılıklı adımlar atacağımıza inanıyorum. Karşılıklı ticaret yaparak bu ilişkileri geliştireceğimize inanıyorum” dedi. Ziyarette CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Belediye Meclis Üyeleri ve CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım da hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.