Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘EDREMİTİ MARKA YAPACAĞIZ’

‘EDREMİTİ MARKA YAPACAĞIZ’
01 Kasım 2014 - 0:11

Genel

Belediye Başkanı Kamil Saka, hiçbir mazerete sığınmadan çağdaş ve marka bir şehir oluşturmak için kolları sıvadıklarını ifade etti.

Edremit Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Başkan Kamil Saka’nın göreve başlamasından sonra Belediyede köklü değişiklikler yapan Saka, araç giderlerinde önemli tasarruflar sağlayan havuz sisteminden sonra belediye alacaklarının takibi için icra şefliği oluşturdu.

Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bir yandan borç öderken, diğer yandan alacaklarımızı da takip etmek durumundayız. Edremit Belediyesi borcuna da alacağına da sadık bir kurum haline gelecektir”dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, hiçbir mazerete sığınmadan çağdaş ve marka bir şehir yaratabilmek için kolları sıvadıklarını belirterek, “Göreve başladıktan sonra geçen süre içerisinde uyguladığımız tasarruf tedbirleri ile personel maaşlarını gününde ödemek suretiyle, hiçbir iş ve işlemimizi de aksatmadan 10 milyonun üzerinde borç ödemesi yaptık. Borçlarımızı öderken kamu alacağı olan belediyenin alacaklarını da daha iyi takip etmek mecburiyetindeyiz. Bu amaçla belediyemiz bünyesinde Mali Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı çalışacak icra şefliği oluşturduk. Borç ödemelerimizde olduğu gibi alacaklarımızda da yasalar çerçevesinde yapılandırmaya giderek kolaylıklar sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Saka, “Vergi başta olmak üzere değişik kalemlerde borcu bulunanlar İcra Şefliğimize başvurarak herhangi bir icra takibine gerek kalmadan yapılandırma ve ödeme kolaylıklarından yararlanabilirler” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.