Balıkesir Merhaba Gazetesi

EDREMİTLİ HAYIRSEVERLERDEN EĞİTİME DESTEK

EDREMİTLİ HAYIRSEVERLERDEN EĞİTİME DESTEK
09 Temmuz 2020 - 18:48

Milli Eğitim Bakanlığınca Edremit’te yıkımına karar verilen okulların yerine hayırsever destekleriyle yenilerinin yaptırılması amacıyla protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Edremit Kaymakamlığında Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek ve hayırseverler; Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çiftçi’nin katılımıyla 3 okulun protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Vali Hasan Şıldak yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde deprem dayanıklılığı olmayan okullarımızın tespiti yapıldı. Bu yıkım işlemine tabi tutulan okullarımızın yerine en hızlı şekilde devlet imkanları ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçemizden ve bazı yerel kaynaklar ile en hızlı şekilde okullar yapılması ve eğitimde her hangi bir açık oluşmaması için büyük bir gayret gösteriliyor. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlarımızın da eğitime destekleri büyük önem taşıyor. Bu gün Edremit İlçemizde bunun en güzel örneklerini yaşıyoruz. Üç değerli hayırsever vatandaşımız üç okulumuzun yapımını üstlenerek ilçemizdeki yıkımı gerçekleştirilecek olan 5 okulumuzun 3 adetini bu şekilde yapımını üstlenmiş oldular. Büyük bir destek sağladılar. Öncelikle Avcılar köyümüzde ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren binamız deprem dayanıklılığı olmadığından yıkımı gerçekleştirildi. Buraya 12 derslikli bir okul yapmak suretiyle Agah Ferhatoğlu tarafından bir hizmet sağlanmış olacak. Biz aileye ve Agah beye bu hayırlı hizmet dolayısıyla; eğitime verdikleri büyük destek dolayısıyla teşekkür ediyoruz.Bu gün yine protokolünü imzaladığımız bir başka okulumuz Cumhuriyet ilkokuludur. Cumhuriyet ilkokulu yine 24 derslikli olarak Mehmet Mertaş bey tarafından üstlenildi. Yapımı en kısa sürede tamamlanacak. Kendisine yine teşekkür ediyorum.Bir başkası da Mehmet Çiftçi beyin üstlendiği 9 Eylül Ortaokulu’dur. Bu okul binamız da 12 derslik olarak eğitim ve öğretime devam edecek şekilde ilçemizde hizmete sunulacak. Mehmet beye de teşekkür ediyorum. Her üç hayır severimize şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

Vali Şıldak ayrıca 3 okulun Edremit’e kazandırılmasında emeği geçen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a da teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.