Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’te 88 Öğrenciye Tablet Desteği

Edremit’te 88 Öğrenciye Tablet Desteği
07 Ocak 2021 - 12:07

Edremit’te 88 Öğrenciye Tablet Desteği

Edremit’te 88 Öğrenciye Tablet Desteği. Milli Eğitim Bakanlığınca tedarik edilen tabletler Edremit’te törenle 88 öğrenciye teslim edildi.

DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığınca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen tablet bilgisayarların dağıtımı başladı. Bu kapsamda MEB tarafından ilk aşamada Edremitli öğrenciler için 88 tablet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırıldı. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin uzaktan eğitim çalışmalarından daha fazla uzak kalmaması adına ivedi olarak teslim töreni düzenledi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER BELİRLENMİŞTİ

Tablet dağıtımı yapılacak olan öğrenciler, Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi resmi verilere dayalı olarak belirlendi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören 88 öğrenci tabletlerine kavuştu. Tören’de İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek de anlamlı bir konuşma yaptı.

 “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek konuşmasında şöyle kaydetti:

“Her ne kadar acemisi olsak da pandemi süreciyle deneyimlediğimiz uzaktan eğitim çalışmalarını öğretmen ve velilerimizin özverisi sayesinde oldukça verimli geçirdik. Öğrencilerimizin eğitim öğretimden mahrum kalmaması adına olağanüstü şartlar altında üstün gayret sarfeden tüm yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederim. Onlar sahada çocuklarımız için çalışırken bizler de bu süreçte üzerimize düşeni yaptık.

EBA DESTEK NOKTALARINA DEĞİNİLDİ

Uzaktan eğitimde verimi daha da arttırmak, ulaşılmadık öğrenci bırakmamak adına EBA portalını kullanım ve canlı derslere katılım konusunda cihaz ve internete erişim sıkıntısı yaşayan çocuklarımız için 46 okulumuzda EBA Destek Noktaları kurduk.  Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL’ın talimatları doğrultusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın başlatmış olduğu “Bir Tablet de Benden” kampanyası ile 161 öğrencimize cihaz desteği sağlandı.

88 TABLET DAĞITILDI

Yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları, sivil inisiyatifler tarafından sağlanan desteklere ilave olarak Bakanlığımızca tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayardan ilk aşamada ilçemiz için ayrılan 88 adet tabletin dağıtımı bugün burada gerçekleştireceğiz. Atatürk’ün “Eğitimde kaybedilecek hiçbir fert yoktur.” şiarıyla tüm mesaimizi öğrencilerimiz için harcamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızdan tek beklentimiz ülke olarak içinde bulunduğumuz eğitim seferberliğinin öznesi olduklarını unutmamaları ve yüz yüze okullarımızda buluşacağımız günlere kadar uzaktan eğitime sıkı sarılmalarıdır. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.