Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’te İki Okul TÜBİTAK’a Katıldı

Edremit’te İki Okul TÜBİTAK’a Katıldı
03 Eylül 2021 - 17:46

Edremit’te İki Okul TÜBİTAK’a Katıldılar

Eğitimdeki başarılı faaliyetleri ile adından söz ettiren Balıkesir’in Edremit ilçesi, ulusal ve uluslararası projeleriyle başarısını sürdürmeye devam ediyorlar. Edremit’i üniversite sınavlarındaki başarısıyla gururlandıran Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi ve Ülkü-Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi, başarılı projeleriyle 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları 2021 Çağrı Döneminde de destek almaya hak kazandılar.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek: “Başarıyı ödüllendirmek eğitimin vazgeçilmez ilkesidir. Bizlere proje üreten, ürettikleri projeyle ülkemize, milletimize hizmet eden her kurumun yanında durmaya ayrıca devam edeceğiz. Bu yıl iki lisemiz 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına katılım hakkı kazandılar. Bu sayının gelecek yıllarda yürüteceğimiz çalışmalar sayesinde artacağından eminiz. Üreten, çalışan her öğretmenimizi her öğrencimizi desteklemeyi ayrıca sürdüreceğiz.” dedi.

Covid-19 sebebiyle eğitimden uzaktan sürdürüldüğü 2019-2020 eğitim öğretim yılında ürettikleri projeyle TÜBİTAK’tan destek alan okullarımızı kutlarız. Projede emeği geçen öğretmen ve ayrıca öğrencilerimizi tebrik ederiz.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.